مهر/ اپل يک اپليکيشن شبکه اجتماعي و دوست يابي را به دليل اخبار جعلي حذف کرده که مخصوص افراد واکسينه نشده است.

فروشگاه‌هاي اپ موبايل مشغول بررسي و حذف برنامه‌هايي هستند که اخبار جعلي درباره واکسيناسيون منتشر مي‌کنند.

در همين راستا خبرگزاري بلومبرگ در گزارشي اشاره مي‌کند اپل اپليکيشن Unjected را حذف کرده است. اين نرم افزار يک شبکه اجتماعي و دوست يابي مخصوص افرادي است که واکسن کوويد ۱۹ تزريق نکرده‌اند. اپل دليل اين امر را ارجاع مناسب اپ به مفهوم پاندمي کوويد ۱۹ و تم هاي آن اعلام کرده است.

هرچند Unjected خود را به عنوان محيطي براي يافتن افرادي معرفي کرد که از خودمختاري بهداشتي و آزادي بيان دفاع مي‌کنند، اما پست‌هاي اين سايت حاوي اخبار جعلي بود، مثلاً واکسن‌ها ژن را تغيير مي‌دهند به ۵G متصل مي‌شوند يا اسلحه‌هاي زيستي هستند.

بنيانگذاران اين اپ چندي قبل در يک رويارويي با گوگل براي نسخه اندرويد محصولشان باختند. گوگل در ۱۶ جولاي اعلام کرد Unjected دو هفته فرصت دارد تا پست‌هاي گمراه کننده را از اپ خود حذف کند و گرنه در پلي استور ممنوع مي‌شود. توسعه دهندگان نرم افزار محتواي ممنوع را حذف کردند. اما شلبي تامسون يکي از مبدعان اين برنامه سعي کرد با احياي فيد و پست‌هاي ممنوع با اين دستور مقابله کند.

اين درحالي است که اپ مذکور همچنان در اينستاگرام فعاليت مي‌کند.

اپل در بيانيه‌اي اعلام کرد Unjected قوانين اپ استور درباره انتشار اخبار معتبر کوويد ۱۹ از منابع موثق را نقض کرده است. همچنين اين اپ از تاکتيک‌هاي استفاده مي‌کند که چندان صادقانه نيستند. در کنار اين موارد Unjected از کاربران خواسته تا در دور زدن قوانين اپل کمک کنند. تلاش براي دورزدن سيستم مبنايي براي ممنوعيت اپ در اپ استور به حساب مي‌آيد.

بنابراين نبايد انتظار داشت Unjeckted دوباره در اپ استور ظاهر شود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم