باشگاه خبرنگاران/ باتري بزرگ ويکتوريا که به منظور ذخيره سازي انرژي با همکاري تسلا و يک شرکت فرانسوي ساخته شده بود، دچار آتش سوزي شد.

به گزارش نئووين؛ يک باتري ليتيومي ۱۳ تني در داخل يک واحد کانتينر که بخشي از يکي از بزرگترين باتري‌هاي تسلا است که تاکنون ساخته شده و باتري بزرگ ويکتوريا ناميده مي‌شود، آتش گرفت. اين باتري در مورابول در ايالت ويکتوريا، استراليا واقع شده است. اين باتري توسط شرکتي فرانسوي و در سال ۲۰۲۰ ساخته شد تا به يکي از بزرگترين پروژه‌هاي ذخيره سازي انرژي در جهان تبديل شود. اما اين باتري در هنگام آزمايش دچار حريق شد و متخصصان تسلا در حال تلاش براي رسيدگي و رفع مشکل هستند.

انفجاري که خسارت جاني به همراه نداشت

اين آتش سوزي در جريان آزمايش اوليه اين باتري در ملبورن استراليا رخ داد. در اين حادثه کسي مجروح نشد و ساختمان‌ها به سرعت تخليه شدند. سازمان امداد و نجات ويکتوريا (FRV) به سرعت براي مهار حريق وارد عمل شدند و هشدار‌هاي مربوط به انتشار دود سمي را نيز صادر کردند و هواپيما‌هاي بدون سرنشين نيز براي کمک به نظارت به کار گرفته شدند. يک افسر متخصص به محل اعزام شد تا وضعيت هواي داخل و اطراف را نيز بررسي کند. هشدار‌هايي نيز از سوي VicEmergency در رابطه با دود سمي که در حال خروج از محل است، صادر شد. VicEmergency مسئول پخش اطلاعات و هشدار‌هاي اضطراري است.

انفجار يکي از بزرگ ترين باتري هاي جهان حين آزمايش

باتري بزرگ ويکتوريا در نوامبر ۲۰۲۰ توسط دولت استراليا به منظور دستيابي به هدف انرژي تجديدپذير ويکتوريا (VRET) تا سال ۲۰۳۰ راه اندازي شد. اين سيستم Megapack در جيلونگ در ويکتوريا، براي راه اندازي در تابستان ۲۰۲۱-۲۲ برنامه ريزي شده بود. اين باتري قادر است ۳۰۰ تا ۴۵۰ مگاوات ساعت انرژي تجديدپذير را ارائه دهد.

گفتني است که هنوز دليل اصلي رخداد اين اتفاق مشخص نشده و مديرعامل شرکت فرانسوي Neoen اعلام کرد که نيرو‌هاي متخصص شرکت تسلا به محل اعزام شدند و در حال بررسي وضعيت پيش آمده هستند. "

انتهاي پيام/

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم