گيم فا/ UFL، نام يک بازي فوتبال جديد است که چيره شدن بر بازي‌هاي صاحب نام اين ژانر يعني FIFA و eFootball، هدف اصلي آن به شمار مي‌رود. اين بازي که کاملا رايگان است، براي همه‌ي کنسول‌هاي بزرگ عرضه خواهد شد.

در جريان افتتاحيه‌ي رويداد Gamescom 2021، با خبر شديم شبيه‌ساز فوتبالي UFL، در نقش يک ليگ آنلاين فوتبال ظاهر خواهد شد که در آن بازي‌بازان قادر به ساختن باشگاه و تشکيل تيم خود از ميان 5000 بازيکن فوتبال مختلف خواهند بود که لايسنس همه‌ي آن‌ها دريافت شده است.

پس از جمع کردن يک تيم، بازي‌بازان مي‌توانند به رقابت با ساير افراد در سراسر جهان بپردازند و با به کار گرفتن مهارت‌هاي خود، براي رسيدن به جايگاه‌هاي برتر ليگ تلاش کنند.

توسعه‌دهنده‌ي اين بازي جديد، استوديوي جديدي به نام استرايکرز (Strikerz Inc) است. اين استوديو حالا 5 سالي مي‌شود که بر روي ساخت بازي UFL کار مي‌کند، يعني از سال 2016. توسعه‌ي بازي مذکور بر روي موتور آنريل انجين انجام شده است و تاريخ عرضه‌ي آن نيز به زودي اعلام خواهد شد.

تاکيد اين بازي که با شعار “بازي عادلانه” معرفي شده است، بر مهارت بازي‌بازان خواهد بود و نه عناصري که هر که را بيش‌تر هزينه کند پيروز خواهند کرد.

مدير عامل استوديوي استرايکرز ، يوجين نشيلف (Eugene Nashilov)، در بيانه‌اي انگيزه‌هاي اين استوديو را بدين شرح بيان مي‌کند: «ما طرفداران فوتيبال و گيمرهايي پرشور هستيم. ما سال‌ها بازي‌هاي ويدئويي فوتبالي را بازي مي‌کرده‌ايم و دقيقا مي‌دانيم مردم دوست دارند چه چيزي را در يک شبيه‌ساز فوتبال نظاره‌گر باشند. ما قصد داريم بازي‌هاي ويدئويي فوتبال را مجددا از پايه و اساس خلق کرده و يک تجربه‌ي تحول آفرين، هيجان‌انگيز و عادلانه را به بازي‌بازان سراسر جهان ارائه دهيم. ما براي اشتراک گذاري (جزئيات) بيشتر در رابطه با بازي بسيار هيجان داريم.»

گفتني است رده‌بندي بازيکنان فوتبال در داخل بازي UFL، با مشارکت گروه تجزيه و تحليل فعال در حوزه‌ي ورزش موسوم به InStat انجام خواهد شد و همچنين مجوزهاي آن‌ها نيز از سوي اتحاديه FIFPRO صادر مي‌شود.

در همين خبر مي‌توانيد تريلر معرفي بازي UFL را که شب گذشته و در جريان افتتاحيه‌ي رويداد 2021 Gamescom نمايش داده شد را مشاهده و دريافت نماييد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم