گيم فا/ هفدهمين بازي از فرنچايز Tales يعني Tales of Arise به زودي در دسترس بازي‌بازان قرار خواهد گرفت. نمرات و نقدهاي بازي خبر از يک بازي عالي براي طرفداران اين سري را مي‌دهند.

Tales of Arise جديدترين اکشن نقش-آفريني بنداي نامکو (Bandai Namco) است. اين بازي در ابتدا قرار بود که در سال 2020 و صرفا بر روي پلي‌استيشن 4، ايکس‌باکس وان و رايانه‌هاي شخصي عرضه شود. اما شاهد تاخير خوردن بازي تا سال 2021 و اضافه شدن پلتفرم‌هاي جديد، کنسول‌هاي نسل نهمي، بوديم. اين بازي که توسط تيمي از کهنه‌کارها و تازه‌واردان بنداي نامکو توسعه يافته، قصد دارد تا فرنچايز Arise را براي نسل جديدي از بازي‌بازان تازه کند. اين بازي با استفاده از موتور آنريل 4 ساخته شده است. در ادامه نقدها و نمرات بازي را بررسي خواهيم کرد.

Game Rant 10/10

در واقع Tales of Arise هم براي طرفداران قديمي Tales و هم کساني که تا کنون اين فرنچايز را تجربه نکرده‌اند طراحي شده است. داستان، مبارزات و ساير ويژگي‌هاي بازي دست به دست هم داده‌اند تا شاهد يک نقش‌-آفريني ژاپني بسيار با کيفيت باشيم. اين مهم باعث شده تا Tales of Arise نه تنها به يکي از بهترين نقش-آفريني‌ها، بلکه به يکي از بهترين بازي‌هاي حال حاضر تبديل شود.

GamingTrend 9.5/10

Tales of Arise قدم رو به جلوي بزرگي براي اين سري است. مبارزات شديد روان و سرگرم‌کننده هستند. داستان بازي هم علي‌رغم پاياني نه چندان رضايت‌بخش فوق‌العاده است. شخصيت‌ها هم مثل هميشه دوست‌داشتني هستند. نه تنها شاهد يکي از بهترين بازي‌هاي Tales هستيم، بلکه Tales of Arise در حال حاضر يکي از بهترين بازي‌هاي موجود بر روي کنسول‌هاي نسل نهمي است.

IGN Italia 9/10

Tales of Arise خون تازه‌اي در رگ‌هاي اين فرنچايز قديمي است که خوشبختانه به فرمول کلاسيک آن هم وفادار مي‌ماند. جلوه‌هاي بصري جديد و سبک هنري بزرگسالانه‌تر هواداران قديمي را دلسرد نخواهد کرد. در هسته‌ي خود اين بازي يک Tales کلاسيک است. با ويژگي‌هاي جديدي که آن را به اثر ماندگارتري تبديل مي‌کنند.

Shacknews 9/10

Tales of Arise يک نقش-آفريني عالي است که تقريبا هر آنچه از اين ژانر مي‌خواهد را عرضه مي‌کند؛ شخصيت‌هاي درگيرکننده، مبارزات لذت‌بخش، و جريان بي‌پاياني از دنياسازي. البته اين بازي موفق به دور زدن مشکلاتي که معمولا گريبان‌گير نقش-آفريني‌هاي ژاپني مي‌شوند نيست. مسئله‌اي که به نظرم باعث مي‌شود ورود تازه‌واردان اين ژانر به اين بازي کمي دشوار شود. با اين حال طرفداران Tales و دوست‌داران نقش-آفريني‌هاي ژاپني عاشق Tales of Arise خواهند شد.

Destructoid 8.5/10

وقتي به Tales of Arise فکر مي‌کنم، مبارزات آن قطعا به چشم مي‌آيند. باس‌فايت‌هاي عظيمي که من را شگفت‌زده کردند و سيستم روان و کامبوهاي فراوان قطعا جز نکات مثبت بازي هستند. داستان در نهايت خوب بود و جهان بازي هم فوق‌العاده زيبا است. اما در نهايت شخصيت‌ها و رابطه‌ي ميان آن‌ها بزرگ‌ترين نقطه‌ي قوت آن هستند. Tales of Arise در اين زمينه عالي است و تبديل به قدم رو به جلوي بزرگي براي اين فرنچايز تبديل مي‌شود. Tales آينده‌ي روشني دارد.

GameSpot 7/10

به صورت کلي بايد گفت که Tales of Arise نقش‌-آفريني بسيار خوبي است. جلوه‌‌هاي بصري زيبا، شخصيت‌هاي عالي و مکانيک‌هاي مبارزه‌ي درگيرکننده همگي به نفع آن هستند. اما در نظر نگرفتن ايرادات آن هم کار دشواري است. اگر به دنبال يک نقش-آفريني ژاپني طولاني و درگيرکننده هستيد، Tales of Arise انتخاب خوبي است. صرفا انتظار يک اثر کلاسيک را نداشته باشيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم