ايسنا/ مايکروسافت به دليل شيوع کروناي دلتا، تصميم گرفت بازگشايي کامل دفاترش در آمريکا را تا زمان نامعلومي به تاخير بياندازد. 

مايکروسافت در يک پست وبلاگ اعلام کرد با توجه به ابهامات پيرامون کوويد ۱۹، تصميم گرفتيم تاريخ جديدي را براي بازگشايي کامل دفاتر آمريکايي خود پيش بيني نکرده و گشايش دفاترمان را زماني انجام دهيم که بر اساس دستورالعمل سلامتي عمومي، ايمن باشد.

شرکت مايکروسافت اعلام کرد کارمندان هر دفتري در آمريکا هنگامي به محل کار خود بازخواهند گشت که همه دستورالعملهاي دولت محلي محقق شده و محل مذکور به مرحله ششم از معيارهايي که اين شرکت در مارس شرح داده بود برسد. رسيدن به مرحله ششم مستلزم آن است که کوويد 19 ديگر بار مهمي براي جامعه محلي نباشد و به ويروسي مانند آنفولانزاي فصلي تبديل شده باشد.

اين غول نرم افزاري پيشتر اعلام کرده بود دفتر مرکزي ردموند و ساير دفاتر آمريکايي را به جاي هفتم سپتامبر، در چهارم اکتبر (۱۲مهر) بازگشايي خواهد کرد. تاسيسات اين شرکت در مارس سال ۲۰۲۰ بسته شدند. بسياري از کارمندان به دنبال دورکاري دائمي هستند. مايکروسافت سال گذشته متعهد شد به همه کارمندانش اجازه دهد به صورت نيمه وقت دورکاري کنند و کارمندان اين شرکت مي توانند از مديرانشان براي دورکاري تمام وقت يا نقل مکان به منطقه ديگري اجازه بگيرند.

بعضي از شرکتهاي فناوري بزرگ بازگشت کارمندان به محل کار را به تاخير انداخته اند و شرکتهايي نظير اپل و فيس بوک انجام واکسيناسيون را به دليل افزايش موارد ابتلا به کوويد ۱۹ در آمريکا، اجباري کرده اند. مايکروسافت يک ماه پيش اعلام کرده بود همه کارمندان خود را ملزم خواهد کرد براي ورود به دفاتر آمريکايي اين شرکت واکسينه شوند.

بر اساس گزارش رويترز، مايکروسافت اعلام کرد يک فرصت ۳۰ روزه به کارمندان به منظور آماده شدن براي بازگشت به محل کار خواهد داد. از ۱۸۱ هزار کارمند مايکروسافت، ۱۰۳ هزار نفر در ايالات متحده کار مي کنند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم