ترنجي/ سري FE سامسونگ هر چند با مديريت بحران گلکسي Note 7 متولد شد اما با Galaxy S20 FE شهرت ديگري براي خود دست و پا کرد. اين دستگاه مدت زيادي است که در شايعات وجود دارد و به نظر مي رسد که سامسونگ مي خواهد پس از عرضه آيفون ۱۳ يک دستگاه رقابتي داشته باشد. اين دستگاه گلکسي اس ۲۱ اف اي است. ديشب نسخه اگزينوس گلکسي S21 FE سامسونگ توسط گوگل تاييد شد. دستگاهي که در نسل قبل بيشتر به دليل مدل اسنپدراگون محبوب بود.

در ابتدا، وجود سامسونگ گلکسي S21 FE با کمبود تراشه جهاني تهديد شد و بعداً شنيديم که تنها در تعداد محدودي از بازارها در دسترس خواهد بود. با اين حال، آخرين شواهد نشان مي دهد که دسترسي گسترده تر به اين گوشي با شرايط خاصي ممکن مي شود. به اين صورت که ما دو نسخه از اين دستگاه را با دو تراشه متفاوت Snapdragon 888 و Exynos 2100 دريافت مي کنيم.

نسخه Exynos اخيراً در Geekbench ظاهر شد و اکنون به طور رسمي در کنسول Google Play با تراشه Exynos 2100 و 8 گيگابايت رم در کنار صفحه نمايش 1080p+ فهرست شده است.

                                                                                         نسخه اگزينوس گلکسي S21 FE

بر اساس گزارش هاي تأييد نشده، نسخه Exynos گلکسي S21 FE را براي بازارهاي اروپايي و برخي از مناطق آسيايي عرضه مي کند در حالي که آمريکاي شمالي و کره جنوبي نسخه Snapdragon را دريافت مي کنند. برخلاف روال معمول سري Galaxy S، مصرف کنندگان هندي نيز از مدل مجهز به Qualcomm استفاده مي کنند. البته اين ها شايعات است و بايد منتظر اخبار رسمي باشيم.

نظر شما چيست؟ فکر مي کنيد که Galaxy S21 FE براي شما چقدر جذاب باشد؟ تفاوت تراشه براي شما اهميت دارد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم