ديجياتو/ سال ۲۰۱۷ که کنسول سوييچ به بازار عرضه شد، امکان استفاده از هدفون بلوتوثي به همراه آن وجود نداشت اما بالاخره نينتندو تصميم گرفته در يک به‌روزرساني اين ويژگي را به کنسول خود اضافه کند.

طبق گزارش پشتيباني اين شرکت، در هنگام استفاده از هدفون بلوتوثي تنها مي‌توان دو کنترلر را به سوييچ متصل کرد. همچنين پشتيباني از ميکروفون وجود ندارد، که با توجه به سيستم چت صوتي خود نينتندو که اپليکيشن آن روي موبايل نصب مي‌شود، چندان تعجب آور نيست. با اين حال براي افرادي که با چت صوتي نينتندو راحت نيستند، اتفاق تلخي است.

قبل از اين به‌روزرساني براي استفاده از هدفون بلوتوث رنج بسياري را بايد متحمل مي‌شديد. براي اين منظور از دانگل‌هايي که به عنوان آداپتور بلوتوث عمل مي‌کنند بايد استفاده مي‌کرديد که براي کنسول سوييچ به عنوان نقطه ضعف محسوب مي‌شد. روي کنترلرهاي سوييچ جک هدفون نيز وجود ندارد و اين اتفاق ارزش صداي بلوتوثي را بيش از پيش نشان مي‌دهد.

شايان ذکر است پلي استيشن و ايکس باکس نيز از صداي بلوتوثي پشتيباني نمي‌کنند ولي روي کنترلرها جک هدفون وجود دارد. شرکت نينتندو اعلام کرده صداي بلوتوث با سوييچ نسخه معمول و لايت کار مي‌کند و تا ۱۰ هدفون را در حافظه نگه مي‌دارد.

اين به‌روزرساني علاوه بر اضافه کردن ويژگي صداي بلوتوث، استفاده از اينترنت سيمي را راحت‌تر کرده است. اکنون کنسول نينتندو سوييچ در حالت Sleep نيز به اينترنت متصل مي‌ماند. از طريق داک يا پورت LAN داخلي در سوييچ اولد مي‌توان از اينترنت سيمي بهره برد. در حالت Sleep کنسول مي‌تواند محتوا را از اينترنت بارگيري کند و اين مورد به صورت پيش فرض فعال است. همچنين به‌روزرساني را نيز مي‌توان در اين حالت انجام داد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم