گيم فا/ ارزش سهام شرکت الکترونيک آرتس (Electronic Arts)، پس از انتشار شايعاتي مبني بر تاخير Battlefield 2042، با کاهش ۷ درصدي مواجه شد. با اين حال، بعد از انتشار خبر رسمي توسط EA، ارزش سهام اين شرکت کمي بهبود پيدا کرد.

جف گراب (Jeff Grubb)، خبرنگار روز‌نامه‌ي VentureBeat که خبر تاخير Battlefield 2042 را براي اولين بار منتشر کرد، پس از کاهش ارزش سهام EA براي جلوگيري از برخي ادعا‌ها، اين نکته را يادآور شد که هيچ يک از کارکنان شرکت‌ها اجازه‌ي سرمايه‌گذاري روي سهام شرکتي که در آن کار مي‌کنند را ندارند.

جف گراب همچنين در صفحه‌ي توييتر خود نوشت:

اين که من تقصير‌کار هستم را باور نمي‌کنم، به‌علاوه اين يک واکنش پيش از اندازه است.

به هر‌حال، هنگامي که خبر رسمي تاخير Battlefield 2042 در روز چهارشنبه توسط EA منتشر و مشخص شد که مدت تاخير اين بازي تنها يک ماه است، ارزش سهام اين شرکت ۳% رشد کرد. تا به اين لحظه، ارزش سهام EA به طور کامل بهبود نيافته، اما نگراني‌هاي بازار سرمايه نسبت به تاخير Battlefield 2042 که طبق ادعا‌هاي اوليه که تاخير بازي را تا سال ۲۰۲۲ پيش‌بيني مي‌کردند، کم‌تر شده است.

الکترونيک آرتس در روز چهارشنبه اعلام که انتشار عنوان Battlefield 2042 به دليل “چالش‌هاي پيش‌بيني نشده” به مدت يک ماه تاخير خواهد داشت. اسکار گابريلسون (Oskar Gabrielson)، مدير استديوي دايس (Dice) گفت:

ساخت نسخه‌ي نسل بعدي Battlefield در دوران همه‌گيري بيماري کرونا، تيم توسعه‌ي ما را با چالش‌هاي پيش‌بيني نشده‌اي روبرو کرد. با توجه به مقياس و گستردگي بازي، ما اميدوار بوديم با نزديک شدن به زمان انتشار بازي، تيم‌هاي ما به استوديو‌ها بازگردند. با توجه به شرايط کنوني، چنين اتفاقي امکان‌پذير نيست و با تمام سخت‌کوشي که تيم ما در خانه انجام مي‌دهند، احساس کرديم براي دست‌يابي به چشم‌اندازمان براي Battlefield 2042 بهتر است زمان بيشتري صرف کنيم. ما به اين بازي ايمان داريم و در حال کامل کردن تجربه‌ي آن هستيم و از شما براي صبر و شکيبايي‌تان تشکر مي‌کنيم.
EA همچنين اعلام کرد که اخباري در خصوص نسخه‌ي بتاي Battlefield 2042، در اين ماه منتشر خواهد.

نسخه‌ي Standard بازي Battlefield 2042 قرار بود در ۳۰ مهر (۲۲ اکتبر) منتشر شود، اما بازي‌بازاني که تصميم به پيش‌خريد نسخه‌ي Gold داشتند، مي‌توانستد در ۲۶ مهر (۱۵ اکتبر) به بازي دسترسي داشته باشند. با تاخير يک ماهه‌ي بازي، EA هنوز خبري در اين خصوص اعلام نکرده است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم