ايسنا/ آدام موسري، مدير اينستاگرام پس از اين که ارزش شبکه هاي اجتماعي براي جامعه را با خودروها مقايسه کرد، با موجي از انتقاد روبرو شد.

موسري روز چهارشنبه در پادکست ريکود مديا اظهار کرده بود مي دانيم افراد زيادي در تصادفات رانندگي از بين مي روند اما در مجموع ارزشي که خودروها در جهان ايجاد کرده اند بيش از ضرر آنها بوده و تصور مي کنم شبکه اجتماعي هم همين طور است.

اين اظهارات پس از يک مجموعه گزارشهاي  هفته جاري وال استريت ژورنال بر مبناي اسناد داخلي فيس بوک مطرح شد. گزارش اين نشريه نشان داد تحقيقات فيس بوک حاکي از آن است که اپليکيشن اينستاگرام براي شماري از نوجوانان زيان آور است. طبق يافته هاي داخلي فيس بوک، ۳۲ درصد از دختران نوجوان اظهار کرده اند که اينستاگرام باعث شده آنها درباره بدنشان احساس بدي داشته باشند.

در پي انتشار اين گزارش، قانونگذاران هر دو حزب حاکم آمريکا خواستار پاسخگويي فيس بوک درباره تاثير سرويسهاي اين شرکت بر سلامت رواني نوجوانان و کودکان  شدند. بعضي از آنها از اين شرکت خواستند از برنامه هاي خود براي عرضه اپليکيشن اينستاگرام ويژه کودکان دست بردارد.

مقايسه اينستاگرام با خودروها از سوي موسري پس از اين صورت گرفت که پيتر کافکا، ميزبان پادکست از مدير اينستاگرام پرسيد اگر شبکه اجتماعي همان طور که مصرف سيگار براي افراد مضر است، زيان آور باشد آيا اين سرويس بايد تعطيل يا محدود شود. موسري هم در جواب بود: قطعا نه و من واقعا موافق مقايسه اينستاگرام با مواد مخدر يا سيگار که اگر مزيتي هم داشته باشند بسيار اندک است نيستم. هر چيزي که در ابعاد گسترده استفاده مي شود فوايد و مضراتي دارد. خودروها هم معايب و فايده هايي دارند.

کاربران متعددي در توييتر از مقايسه اي که موسري انجام داد انتقاد کرده و گفتند برخلاف شبکه اجتماعي، صنعت خودرو قويا از نظر قانوني تنظيم شده است. يکي از اين منتقدان برايان بولاند، مدير سابق فيس بوک بود.

بر اساس گزارش شبکه سي ان بي سي، موسري پس از موج انتقادها، در توييتر به دفاع پرداخت و گفت قياس خودرو عالي نبوده اما وي همچنان روي اين باور که مزاياي شبکه اجتماعي با مرتبط کردن افراد بيشتر از مضرات آن است، پافشاري کرد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم