زوميت/ طي همکاري نزديکي که آنر و مايکروسافت با يکديگر خواهند داشت، آنر به‌زودي اولين لپ‌تاپي را به بازار عرضه خواهد کرد که به‌صورت از پيش نصب‌شده از ويندوز 11 استفاده مي‌کند.
   
به نظر مي‌‌رسد جدا شدن آنر از هواوي به برند چيني در گسترش فعاليت‌هاي خود کمک شاياني کرده است. پس از تحريم‌هاي سخت‌گيرانه‌اي که ايالات متحده آمريکا عليه هواوي وضع کرد، شرکت چيني با مشکلات مختلفي مواجه شد؛ به‌طور که ديگر نمي‌توانست براي محصولات خود و برندهايي که تحت نظر دارد تجهيزات و قطعات مورد نياز مانند تراشه تأمين کند. 

در همين راستا، سران هواوي به اين نتيجه رسيدند که بهتر است مسير برند مستقل آنر را جدا کرده و منابع در اختيارشان را صرف محصولات برند اصلي هواوي کنند. نتيجه‌ي تصميمات شرکت هواوي به فروش برند آنر به شرکت چيني ديگري ختم شد. بااين‌حال، جدا شدن آنر از هواوي به نفع برند مستقل چيني بود؛ زيرا ديگر در فهرست تحريم‌هاي ايالات متحده قرار نمي‌گرفت.

درواقع برخلاف هواوي که به‌صورت محدود با شرکت‌هاي ايالات متحده مي‌تواند همکاري داشته باشد و در بسياري از موارد مانند استفاده از فناوري ارتباطات 5G حق همکاري با شرکت‌هاي آمريکايي را ندارد، آنر شامل چنين تحريم‌هايي نمي‌شود و گويا همکاري نزديکي نيز با شرکت‌هاي آمريکايي ازجمله مايکروسافت خواهد داشت.

طبق گزارش GizChina نتيجه‌ي مذاکرات ابتدايي براي همکاري نزديک آنر و مايکروسافت نيز لپ‌تاپي به نام مجيک‌بوک وي ۱۴ است؛ لپ‌تاپي که درواقع اولين محصول مجهز به ويندوز ۱۱ خواهد بود. مجيک‌بوک وي ۱۴ اولين لپ‌تاپ از سري مجيک‌بوک وي خواهد بود که صفحه‌نمايشي ۱۴ اينچ دارد؛ البته ويژگي‌هاي جذاب اين لپ‌تاپ به صفحه‌نمايش ۱۴ اينچي ختم نمي‌شود و انتظار مي‌رود اولين لپ‌تاپي باشد که همراه با سيستم‌عامل جديد ردموندي‌ها در اختيار مشتريان قرار مي‌گيرد.

يکي ديگر از ويژگي‌هاي مجيک‌بوک وي ۱۴ استفاده از ماژول دوگانه‌ي دوربين در بالاي صفحه‌نمايش خواهد بود که شامل دو دوربين ۵ مگاپيکسلي مي‌شود. چنين اتفاقي نيز در ميان لپ‌تاپ‌ها تازگي خواهد داشت و محصول برند آنر را به اولين لپ‌تاپ مجهز به ماژول دوربين دوگانه تبديل مي‌کند.

انتظار مي‌رود مجيک‌بوک وي ۱۴ در ۲۶ سپتامبر (۴ مهر) معرفي شود. پس از مدتي نيز ويندوز ۱۱ در ۵ اکتبر (۱۳ مهر) منتشر خواهد شد. با توجه به گفته‌ها، آنر زودتر از انتشار ويندوز ۱۱ مي‌خواهد مجيک‌بوک وي ۱۴ را به بازار عرضه کند. با اين حساب، گفته‌هاي برند مستقل چيني در زمينه‌ي عرضه‌ي اولين لپ‌تاپ با ويندوز ۱۱ به بازار طي هفته‌هاي آينده محقق خواهد شد.

جالب است بدانيد که همکاري آنر و مايکروسافت تنها به عرضه‌ي مجيک‌بوک وي ۱۴ با ويندوز ۱۱ ختم نمي‌شود و گويا دو شرکت در زمينه‌هاي بيشتري همکاري خواهند داشت. چنين همکاري براي هر دو شرکت جنبه‌هاي مثبت فراواني دارد. اصولا آنر با کمک هواوي توانست در بازار جهاني راه يابد و شرکت مايکروسافت نيز سهم قابل توجهي در بازار چين ندارد. همکاري نزديک دو شرکت مي‌تواند به حضور پررنگ‌تر آنر در بازار جهاني و تقويت جايگاه مايکروسافت در بازار چين کمک کند.

هنوز اطلاعات دقيق از مواردي که دو شرکت با يکديگر همکاري خواهند داشت، منتشر نشده است؛ اما انتظار مي‌رود علاوه بر محصولات نرم‌افزاري و سخت‌افزاري، شامل خدمات مبتني بر فضاي ابري مايکروسافت، آژور نيز در چين و کشورهاي آسياي شرقي شود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم