شهر سخت افزار/ طبق شايعات، سال‌هاست که اولين گوشي تاشو گوگل در حال توسعه است. اين گوشي که براي نخستين بار در سال 2019 توسط يک وبلاگ نويس معرفي شد اکنون به نام Google Pixel Fold شناخته مي‌شود و بيش از هر زمان ديگري به عرضه واقعي نزديک شده است.

افشاگري جديدي از David Naranjo، مدير ارشد مشاوران زنجيره تامين  Display، تاريخ عرضه احتمالي براي گوشي تاشو گوگل را، سه ماهه آخر سال 2021 اعلام مي‌دارد. همچنين گفته مي‌شود که اين دستگاه از صفحه نمايش اولد با فناوري LTPO استفاده مي‌کند.

بر اساس ليک‌هاي قبلي که طراحي مفهومي دستگاه را نشان مي‌داد، مي‌توان فرض کرد گوشي پيکسل تاشو گوگل با داشتن طراحي مشابهي با سري گلکسي فولد سامسونگ، يک حالت تاشوندگي رو به بيرون با يک لولا استوانه‌اي در مرکز در اختيار داشته باشد.

با اين حال، اين اطلاعات از پتنتي است که در ژوئيه 2020 ثبت شد. اختراعات ثبت شده تنها طرح‌هاي احتمالي هستند و بنابراين نبايد به عنوان نشانه‌اي براي محصول نهايي در نظر گرفته شوند.

علاوه بر اين، يک ليست فاش شده از اوايل سال جاري نيز وجود داشت که شامل شماره مدل GPQ72 و نام رمز Passport بود؛ نامي که توسط بسياري از افراد به عنوان گوشي Google Pixel Fold تبليغ مي‌شد.

البته که نام رمز «گذرنامه» براي يک گوشي تاشو، اسمي منطقي به نظر مي‌رسد. همچنين در گزارش اخير کره‌اي آمده بود که سامسونگ شيشه فوق باريک (UTG) خود را براي گوشي تاشو Pixel Fold در اختيار گوگل قرار مي‌دهد.

آخرين و مهمترين مورد، يک درخواست ثبت اختراع از گوگل را به ما نشان مي‌دهد که ظاهراً اين شرکت روي دوربين زير صفحه نمايش کار مي‌کند. طبق شايعات، اين ويژگي در يک گوشي تاشو عرضه خواهد شد.

انتظار مي‌رود گوگل گوشي‌هاي سري پيکسل 6 خود را در 19 اکتبر، پس از انتشار نسخه پايدار اندرويد 12 عرضه کند؛ کما اينکه قبلاً نشان داده است که ظاهر دستگاه‌ها چگونه خواهند بود.

با اين حال هيچ گونه اطلاعيه‌اي در مورد گوشي تاشو گوگل منتشر نشده است؛ از اين رو برخي معتقدند که گوگل ممکن است آن را در رويداد Pixel 6 رونمايي کند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم