گیم فا/ طبق گزارش کاربران، اجرا شدن چندین اپلیکیشن مختلف از جمله دیسکورد در هنگام اجرای بازی‌های یوبیسافت روی پلتفرم رایانه‌های شخصی، باعث بروز مشکلات مختلفی می‌شود.

شرکت یوبیسافت (Ubisoft)، اخیراً فهرست بلند بالایی از ده‌ها برنامه‌ی مطرح و پر کاربرد رایانه‌های شخصی را منتشر کرد که احتمالاً اجرای همزمان آن‌ها با بازی‌های این شرکت، باعث بروز اشکالات مختلفی خواهد شد. این شرکت طی این اعلامیه چنین اظهار داشت که کاربران می‌توانند برای جلوگیری از کاهش راندمان رایانه‌های شخصی خود هنگام اجرای بازی‌های یوبیسافت، این برنامه‌ها را غیر فعال کنند.

اما مشکل اساسی این است که برنامه‌های ذکر شده هیچ گاه در عملکرد هیچ بازی دیگری مشکل ایجاد نمی‌کردند و البته این موضوع کاملاً طبیعی است. طبق اعلام یوبیسافت، برخی از اپلیکیشن‌های محبوب و کاربردی از جمله دیسکورد، اسکایپ و TeamSpeak و حتی MSI Afterburner و Riva Tuner می‌توانند در عملکرد بازی‌های این شرکت اختلال ایجاد کنند.

علاوه بر این، برنامه‌های Razer Synapse و SteelSeries Engine به همراه سایر اپلیکیشن‌هایی که به کنترل نورهای RGB اختصاص دارند نیز شرایط مشابه‌ای خواهند داشت. اما این تمام ماجرا نیست و نرم‌افزارهای دیگری از جمله BitTorrent و uTorrent به همراه XSplit Gamecaster نیز ممکن است عملکرد رایانه‌های شخصی در هنگام اجرای عناوین یوبیسافت را دچار مشکل کند.

این موضوع که بازی‌های شرکت یوبیسافت معمولاً در زمان انتشار خود مملو از باگ‌ها و ایرادات فنی مختلف هستند بر کسی پوشیده نیست. از آن گذشته، این شرکت اکنون به مرحله‌ای رسیده است که به جای تلاش برای بهینه‌سازی بازی‌های خود، به کاربران توصیه می‌کند که از اپلیکیشن‌های محبوب و بسیار کاربردی از جمله دیسکورد استفاده نکنند و در هنگام اجرای عناوین خود، آن‌ها را کاملاً متوقف کنند. به هر ترتیب، امیدواریم که این مشکلات در آینده به وسیله‌ی به‌روزرسانی‌های مختلف مرتفع شوند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم