گجت نیوز/ ساعت هوشمند هواوی واچ فیت مینی با امکاناتی متنوع و عمر باتری طولانی و قیمت حدود ۱۰۰ دلاری(حدود 2.8 میلیون تومان) معرفی شد.

هواوی همچنان به گسترش سبد محصولات خود ادامه می‌دهد و اکنون ساعت هوشمند هواوی واچ فیت مینی را هم به آن‌ها اضافه کرده است.  این ساعت هوشمند از یک نمایشگر مستطیلی برخوردار است، اما بدنه بلندتر و باریک‌تر و البته سبک‌تری در مقایسه با نسخه اصلی واچ فیت دارد.

از آنجا که این نسخه مینی است، نمایشگرش هم کوچک‌تر بوده و بدنه باریک‌تری دارد؛ با این وجود از تمام قابلیت‌های مدل بزرگ‌تر خود، عمر باتری طولانی و یک تاج فیزیکی روی فریم سمت راست خود بهره می‌برد.

این نمایشگر مستطیلی ۱.۴۷ اینچ و از نوع AMOLED است که از لمس و جسچرهای حرکتی لغزنده نیز پشتیبانی می‌کند. رزولوشن این صفحه ۳۶۸ در ۱۹۴ پیکسل است که تراکم پیکسلی ۲۸۲ppi را تشکیل می‌دهد. وزن بدنه فقط ۲۰ گرم بوده و بند آن در دو نسخه سفید و قهوه‌ای چرم یا یک نسخه صورتی فلورالاستومر ارائه می‌شود.

یک سنسور IMU شش محور در این گجت پوشیدنی قرار دارد که از آن به عنوان یک ژیروسکوپ و شتاب‌دهنده استفاده می‌شود. یک سنسور ضربان قلب هم در پشت بدنه آن تعبیه شده است. هواوی واچ فیت مینی می‌تواند سطح اکسیژن خون (SpO2) را هم بسنجد و وقتی نتیجه زیر ۸۰ درصد بود، فوراً به شما پیشنهاد کند که به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

ظرفیت باتری این گجت ۱۸۰ میلی‌آمپر ساعت است و گفته می‌شود با هر بار شارژ و با استفاده معمولی می‌تواند تا ۱۴ روز دوام بیاورد؛ در حالی که اگر کاربر پر مصرفی باشید، تا ۱۰ روز دوام خواهد آورد.

هواوی برای کاربران خانم این گجت قابلیت جدیدی به نام Cycle Calendar را ارائه کرده است. با استفاده از این قابلیت کاربران می‌توانند عادت ماهیانه خودشان را کنترل کنند و اطلاع دقیقی از آن داشته باشند.

در مجموع ۹۶ حالت ورزشی داخل و خارج از خانه وجود دارد و می‌تواند فعالیت‌های روزانه و شبانه شما را زیر نظر بگیرد. خواب از طریق TrueSleep 2.0 زیر نظر گرفته می‌شود و اطلاعات دقیقی از جمله کیفیت خواب با دقت ۹۶ درصدی ارائه می‌شود.

هواوی این ساعت هوشمند را با قیمتی در حدود ۱۱۵۰ یورو(حدود 37 میلیون تومان) وارد بازارهای جهانی خواهد کرد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم