مجله دیجی کالا/ اپل ساعاتی پیش بهترین‌های اپ استور خود را در سال ۲۰۲۱ انتخاب کرد. در همین راستا ۱۵ اپلیکیشن و بازی برتر توسط تیم تحریریه‌ی اپ استور به دلیل کیفیت، فناوری نوآورانه، طراحی خلاقانه و تأثیر فرهنگی‌ مثبتشان انتخاب شده‌اند.

تیم کوک، مدیر عامل اپل در ارتباط با برترین‌های امسال اعلام کرد: «توسعه‌دهندگانی که در سال ۲۰۲۱ جزو بهترین‌های اپ استور معرفی شدند، انگیزه و دیدگاه خود را برای ارائه‌ی بهترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های سال به کار گرفتند و خلاقیت و اشتیاق میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان را برانگیختند. این توسعه‌دهندگان برجسته موفق شدند تا از فناوری‌ اپل نوآوری‌های جالبی را خلق کنند و  بسیاری از آن‌ها به تقویت حس عمیق با هم بودن ما در سال جاری کمک شایانی کرده‌اند.» 

بازی آموزشی Toca Life World از Toca Boca، به عنوان اپلیکیشن سال آیفون اپل انتخاب شده است. این اپلیکیشن که برای کودکان طراحی شده به آن‌ها اجازه می‌دهد تا دنیای خود را بسازند و در داستان‌های خود را زندگی کنند. کودکان می‌توانند قدم در زندگی Toca بگذارند و هر کاری که دوست دارند را انجام دهند. طیف گسترده‌ای از مکان‌های مختلف مثل سالن آرایش، مرکز خرید، رستوران، آپارتمان و غیره در بازی وجود دارند که کودکان قادرند از آن‌ها دیدن کنند و یک سری ماموریت‌های خاص را با ده‌ها شخصیت دوست‌داشتنی را پشت سر بگذارند و تجربه‌ی لذت‌بخشی از این بازی داشته باشند.

اما اپلیکیشن LumaFusion هم به عنوان اپلیکیشن سال آیپد اپل انتخاب شد. این اپ جزو بهترین اپلیکیشن‌ها برای ویرایش ویدیو با موبایل است که با ویژگی‌های جذاب و رابط کاربری جدید توانسته تبدیل به بهترین اپلیکیشن ادیت ویدیو برای کاربران آیفون و آیپد شود. یکی از ویژگی‌های جدیدی که در این اپلیکیشن به چشم می‌خورد قابلیت ایجاد keyframe است که این قابلیت تنها در نرم افزارهای اختصاصی ادیت ویدیو مثل پریمیر فعال است اما با Luma این ابزار تخصصی ویرایش را در آیپد در اختیار خواهید داشت. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد تا افکت‌های متنوعی خلق کنید و ویرایش ویدیو حرفه‌ای را در آیفون یا آیپد خود تجربه کنید. از قابلیت‌های منحصر به فرد این اپ می‌توان به تنظیم رزولوشن، فریم ریت، کیفیت و فرمت ویدیوها اشاره کرد.

بازی چند نفره‌ی نبرد آنلاین League of Legends: Wild Rift، عنوان بازی سال آیفون را به دست آورد و بازی MARVEL Future Revolution انتخاب اپل برای بازی سال آیپد بود. اپل همچنین اپلیکیشن و بازی سال مک، اپلیکیشن سال اپل تی‌وی و بازی سال سرویس اپل آرکید را به شرح زیر انتخاب کرد.

اپلیکیشن سال مک: Craft Docs and Notes Editor، از Luki Labs Limited
بازی سال مک: Myst از Cyan
اپلیکیشن سال اپل تی‌وی: Space Marshals 3 از Pixelbite
اپلیکیشن سال اپل واچ: Carrot Weather از Grailr
بازی سال سرویس اپل آرکید: Fantasian از Mistwalker
اپل همچنین «Connection» را به عنوان مجموعه‌ای از برنامه‌ها و بازی‌هایی شناسایی کرده که افراد را به روش‌های معناداری گرد هم می‌آورد و آن را به عنوان ترند سال معرفی کرد. این غول فناوری آمریکایی با در نظر گرفتن این ترند، از بعضی اپلیکیشن‌ها و بازی‌های که در زندگی کاربران تاثیر مثبتی گذاشته‌اند تمجید کرده که این اپ‌ها شامل Among Us! ،Bumble ،Canva ،EatOkra و Peanut می‌شوند.

شما از کدام یک از این اپلیکیشن‌ها یا بازی‌های منتخب سال ۲۰۲۱ اپ استور استفاده می‌کنید؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم