گیم فا/ یک منبع داخلی معتبر، اطلاعاتی از بازه زمانی و محل روایت نسخه‌ی بعدی BioShock فاش کرد. این عبازیچند سالی می‌شود که توسط کلاود چمبر در دست ساخت قرار دارد.

ژورنالیست مشهور، کالین موریارتی (Colin Moriarty)، مدتی پیش در یک پادکست جزئیات جدیدی از چهارمین نسخه‌ی سری BioShock به اشتراک گذاشت. به گزارش VGC و بر اساس صحبت‌های منابع موریارتی، بازی BioShock 4 در سال 1960 روایت می‌شود و گیمر را به یک شهر خیالی در قطب جنوب می‌برد.

بازی از نظر قصه‌گویی و روایت شدیداََ به بازی‌های قبلی سری BioShock ارتباط پیدا می‌کند. همچنین تیم سازنده یعنی کلاود چمبر (Cloud Chamber) سال 2022 را برای عرضه، هدف قرار داده است.

موریارتی در این باره گفت: «بازی در شهری به نام Borealis در قطب جنوب روایت می‌شود و بازه زمانی آن نیز حوالی دهه‌ی 1960 خواهد بود. نام رمزی پروژه نیز Parkside بوده و به من گفته شده که برای رسیدن به یک فرمول صحیح، تیم سازنده آزادی کامل دارد. از دیدگاه اطلاعات داخلی، این بازی تا حد زیادی یک رمز و راز است و به خوبی از آن محافظت می‌شود تا جزئیات مهمی فاش نشود. آن‌ها کاملاََ به این موضوع آگاهی دارند که این اثر (BioShock 4) با بازی‌های کن لوین (Ken Levine)، خالق سری BioShock، مقایسه خواهد شد. راستی، بازی بعدی لوین نیز توسط تیک-تو (Take-Two) منتشر خواهد شد.»

شرکت توکِی گیمز (2K Games) دسامبر سال 2019 اعلام کرد که مراحل ساخت نسخه‌ی جدیدی از سری BioShock آغاز شده است و این پروسه چندین سال ادامه خواهد داشت.

شایان ذکر است که جاناتان پلینگ (Jonathan Pelling)، طراح اولین بازی BioShock و کارگردان خلاق نسخه‌ی Infinite، وظیفه‌ی هدیات و کارگردانی تیم طراحی بازی جدید را بر عهده دارد. چندین سازنده‌ی ارشد سری BioShock نیز روی نسخه‌ی چهارم کار می‌کنند، بنابراین به نظر نمی‌رسد که چندان جای نگرانی‌ای وجود داشته باشد.

مدتی پیش، اطلاعات دیگری از BioShock 4 لو رفته بود که صحت آن‌ها هنوز مشخص نیست. هفته‌ی آینده مراسم The Game Awards 2021 برگزار خواهد شد، شاید در این رویداد شاهد معرفی این اثر باشیم.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم