گجت نیوز/ مایکروسافت رابط کاربری آفیس را نونوار کرد تا تناسب بیشتری با ویندوز 11 داشته باشد. کاربران Office 365 و Office 2021 می‌توانند این تغییرات بصری را تجربه کنند.

کمپانی مایکروسافت تست یک رابط کاربری جدید برای آفیس را از تابستان آغاز کرده بود و حالا آماده ارائه به کاربران است. برخی از تغییرات ایجاد شده، این مجموعه نرم افزاری را به ویندوز ۱۱ نزدیک‌تر می‌کند که می‌توانیم به نوار ریبان و دکمه‌های گرد شده اشاره کنیم. همچنین Office جدید، رنگ‌های اختصاصی دارد: مثلا آبی برای ورد و سبز برای اکسل!تغییر قابل توجه دیگر، تناسب اپ‌های آفیس با تم ویندوز است. این یعنی رابط کاربری بر اساس تنظیمات ویندوز، بین حالت‌های تیره و روشن تغییر وضعیت می‌دهد و نیاز نیست با تنظیمات تم Office سرگردان شوید.

اگر آفیس ۳۶۵ یا آفیس ۲۰۲۱ دارید، می‌توانید رابط کاربری جدید را با استفاده از آیکون بلندگو در گوشه بالای سمت راست، فعال یا غیرفعال سازید. البته شاید پس از باز کردن یک فایل، پیام پاپ‌آپ مرتبط با این بروزرسانی را هم دریافت کنید.

اغلب این تغییرات، بصری هستند و در عملکرد اپلیکیشن‌ها، چیز زیادی عوض نشده است. پیش‌تر مایکروسافت وعده‌ی تغییرات بیشتری را داده بود؛ اما شاید طبق عادت، آن‌ها را ابتدا در نسخه تحت وب آزمایش کند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم