زومیت/ ماوس جدید لاجیتک صدای کلیک بسیار کمتری دارد و مخصوص فضای اداری اشتراکی است، اما صفحه‌کلید جدید این شرکت با سوییچ مکانیکی سروصدای زیادی تولید می‌کند.
   
لاجیتک ساعاتی پیش ماوس MX Master 3S را به‌عنوان مدل جدید MX Master 3 معرفی کرد که تغییرات زیادی به خود ندیده است، اما تجربه‌ی کاربری را بهبود می‌دهد. این ماوس جدید صدای کلیک آرام‌تری دارد و از حسگر حساس‌تری استفاده می‌کند.

لاجیتک همچنین از دو صفحه‌کلید MX Mechanical و MX Mechanical Mini پرده‌برداری کرده است. این دو صفحه‌کلید مجهز به سوییچ مکانیکی هستند و نسبت‌ به محصولات سری MX Keys صدای بیشتری به هنگام تایپ کردن تولید می‌کنند. ورج می‌نویسد MX Mechanical و MX Mechanical Mini و MX Master 3S قرار است پیش از پایان ماه جاری میلادی با قیمت به‌ترتیب ۱۶۹٫۹۹ دلار، ۱۴۹٫۹۹ دلار و ۹۹ دلار روانه‌ی بازار شوند.

ماوس MX Master 3S از لحاظ طراحی ظاهری بسیار شبیه به MX Master 3 است و به گفته‌ی لاجیتک، جایگزین این ماوس می‌شود. بنابراین به‌زودی فروش MX Master 3 متوقف خواهد شد. ماوس جدید لاجیتک مخصوص دست راست است و از دو کلید اسکرول (یکی برای بالا و پایین کردن صفحه و دیگری برای چپ و راست کردن) استفاده می‌کند. در بخش کناری ماوس از سه کلید مناسب انگشت شست استفاده شده است.تغییر بزرگ در نسل جدید این است که MX Master 3S برخلاف MX Master 3 که از وضوح ۴٬۰۰۰DPI استفاده می‌کرد، وضوح ۸٬۰۰۰DPI دارد. دو کلید اصلی ماوس جدید لاجیتک ۹۰ درصد صدای کمتر تولید می‌کنند. البته در نسل جدید نیز همچنان به هنگام کلیک کردن صدایی خواهید شنید، اما این صدا بسیار کمتر خواهد بود. صدای کمتر ماوس باعث می‌شود در دفاتر کار اشتراکی مزاحمت صوتی برای بقیه ایجاد نشود.

ماوس جدید لاجیتک با وجود داشتن وضوح بیشتر، با تمرکز بر مصارف اداری تولید شده و ماوسی در کلاس گیمینگ محسوب نمی‌شود چون نرخ نمونه‌برداری آن ۱۲۵ هرتز است. ماوس‌های گیمینگ به‌طور معمول دارای نرخ نمونه‌برداری ۱٬۰۰۰ هرتز یا حتی ۸٬۰۰۰ هرتز هستند.

لاجیتک می‌گوید وضوح بالاتر MX Master 3S می‌تواند به سازگاری بهتر این ماوس با مانیتورهای امروزی که اکثراً وضوح بالایی دارند کمک کند. این ماوس با مانیتورهای 4K و حتی 8K نیز بدون مشکل کار می‌کند.


ماوس جدید لاجیتک مخصوص افرادی است که از سروصدای کلیک خوششان نمی‌آید، اما صفحه‌کلید MX Mechanical با سوییچ‌های مکانیکی سروصدای زیادی تولید می‌کند. صفحه‌کلیدهای سری MX لاجیتک نظیر MX Keys و MX Keys Mini قبلاً روی کم‌سروصدابودن تمرکز داشتند، اما این شرکت در MX Mechanical از سوییچ مکانیکی استفاده کرده است.

لاجیتک می‌گوید این کیبوردهای جدید از سوییچ‌های Choc V2 شرکت Kailh استفاده می‌کنند. کاربر در صورت تمایل می‌تواند سراغ استفاده از سوییچ‌های قهوه‌ای نسبتاً کم‌صدا، سوییچ‌های آبی پرصدا و سوییچ‌های قرمز برود. سوییچ‌های مورد اشاره به هنگام فشرده شدن مسیر کوتاه‌تری نسبت‌ به سوییچ‌های Cherry MX طی می‌کنند.

اگر با تجربه‌ای که کیبوردهای لپ‌تاپی ارائه می‌دهند آشنا باشید، به‌خوبی با تجربه‌ی تایپ کیبوردهای جدید لاجیتک ارتباط برقرار خواهید کرد.هر دو صفحه‌کلید جدید لاجیتک بی‌سیم هستند و شارژدهی فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهند. MX Mechanical و MX Mechanical Mini به هنگام فعال بودن نور پس‌زمینه تا ۱۵ روز دوام می‌آورند و اگر نور پس‌زمینه را خاموش کنید حداکثر ۱۰ ماه با یک‌بار شارژ فعالیت می‌کنند.

این کیبوردها حسگری ویژه دارند تا نور پس‌زمینه را به‌صورت خودکار روشن و خاموش کنند. در این حالت وقتی دست خود را نزدیک کیبورد کنید، نور پس‌زمینه روشن می‌شود. فرایند شارژ کیبورد ازطریق درگاه USB-C انجام می‌شود.

ماوس و کیبورد جدید لاجیتک می‌توانند حداکثر سه دستگاه را به خاطر بسپارند و با فشردن تنها یک کلید بین آن‌ها جابه‌جا شوند. این لوازم جانبی ازطریق بلوتوث یا آداپتور بی‌سیم USB به دستگاه‌ها متصل می‌شوند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم