logo
  1. برگزیده
موبایل و بازی

بد افزاری که کاربران گوگل کروم را تهدید می‌کند

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
بد افزاری که کاربران گوگل کروم را تهدید می‌کند

باشگاه خبرنگاران/ هکر‌ها با استفاده از بد افزار Emotet اطلاعات مالی کاربران مرورگر گوگل کروم را سرقت می‌کنند.

به تازگی، کارشناسان به کاربران گوگل کروم هشدار داده اند که بدافزار Emotet در تلاش است تا اطلاعات مالی آن‌ها را سرقت کند.

به گزارش‌سایت ۲۴.ae؛ بدافزار Emotet برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ به عنوان یک تروجان بانکی کار خود را آغاز کرد، اما پس از چند مدت به یکی از خطرناک‌ترین بدافزار‌های موجود برای هکر‌ها تبدیل شد. این نوع برنامه‌ها، می‌توانند به راحتی اطلاعات رایانه‌ها را سرقت کرده و با کمک اصلاحات کدگذاری شده که مرتباً ارائه می‌شوند، از کمک نرم افزار‌های آنتی ویروس به کاربران جلوگیری کنند.

تخمین زده می‌شود که این بدافزار به کاربران، میلیون‌ها دلار خسارت وارد کرده که معمولاً از طریق کمپین‌های کلاهبرداری و ایمیل منتشر می‌شود. تهدید جدید به طور خاص کاربران کروم را که اطلاعات کارت اعتباری را در نمایه خود ذخیره کرده‌اند، هدف قرار می‌دهد.

گفته شده ، Emotet به طور گسترده از طریق ایمیل‌های خطرناک توزیع می‌شود، بنابراین همیشه مراقب پیامی که در صندوق ورودی خود کلیک می‌کنید باشید و اگر به طور تصادفی روی چنین پیامی کلیک کردید، مراقب هر فایل پیوست یا پیوندی که شما را به وب سایت‌های خارجی هدایت می‌کند باشید .

معمولاً می‌توانید با بررسی مجدد چند مورد، یک کلاهبرداری را تشخیص دهید. پیام‌های کلاهبرداری معمولا حاوی اشتباهات املایی یا گرامری هستند که معمولاً در پیام‌های سازمان‌های معتبر پیدا نمی‌کنید.

گفتنی است که در صورت دریافت پیامی که از قانونی بودن آن مطمئن نیستید، آدرس فرستنده را بررسی کنید. اگر ایمیل اصلی است،  باید از یک نام دامنه رسمی ارسال شود، اگر از یک حساب جیمیل یا دامنه‌ای ارسال شده باشد که قانونی به نظر می‌رسد، اما کاملاً شبیه حساب رسمی نیست، باید کاملا هشیار باشید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره