نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
موبایل و بازی

بازی قدیمی و محبوب سگا به یک فیلم تبدیل خواهد شد

منبع
ديجي کالا
بروزرسانی
بازی قدیمی و محبوب سگا به یک فیلم تبدیل خواهد شد

دیجی کالا/ شرکت سگا چندی پیش اعلام کرد که دو عدد از بازی‌های معروف خود را به یک فیلم تبدیل خواهد کرد. در اصل هر دو بازی متعلق به دهه ۹۰ میلادی بوده و بسیار پرطرفدار هستند. مورد اول کامیکس زون (Comix Zone) بوده و دومی اسپیس چنل ۵ (Space Channel 5) است.

کامیکس زون در سال ۱۹۹۵ برای کنسول سگا جنسیس (Sega Genesis) عرضه شد. بعد از چند سال این بازی برای کامپیوتر و گیم‌بوی (Game Boy) نیز عرضه شد. اسپیس چنل ۵ محبوبیت کمتری داشت. این بازی ابتدا برای دریمکست (Dream Cast) عرضه شده و پس از چند سال برای کنسول پلی‌استیشن ۲ هم در دسترس قرار گرفت.

هر دو عنوان پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به یک فیلم خوب را دارند. کامیکس زون دارای اکشن خوبی بوده و از طرفی اسپیس چنل ۵ ترکیبی از سبک رقص و کمدی است. به همین دلیل با انتخاب بازیگران و داستان خوب می‌توانند به موفقیت برسند. تهیه کننده هر دو بازی تورو ناکاهارا (Toru Nakahara) است. از کارهای او می‌توان به فیلم سونیک اشاره کرد.

یکی از نکات جالب این است که سازنده بازی اسپیس چنل ۵ به نام تاکومی یوشیناگا (Takumi Yoshinaga) در ساخت فیلم هم دخالت خواهد داشت. به همین دلیل فیلم این بازی بسیار شبیه به خود آن خواهد بود. از طرفی طرفداران هم از این موضوع استقبال خواهند کرد.

سگا در این مدت موفقیت خوبی در باکس آفیس داشته است. عرضه سونیک باعث شد تا درآمد خوبی کسب کرده و بتواند جایگاه خود را در این زمینه ثابت کند. فیلم سونیک ۲ توانست بیش از ۴۰۰ میلیون دلار در تنها ۳ ماه درآمد داشته باشد. پس اینطور که به نظر می‌رسد طرفداران از فیلم‌های ساخته شده از عناوین سگا استقبال می‌کنند.

بحث اصلی اینجاست که ساختن یک فیلم از بازی یک شمشیر دو لبه است. به این معنا که می‌تواند بسیار خوب بوده یا اینکه خیلی بد باشد. به طور کلی این موضوع بستگی به عملکرد و کیفیت ساخت دارد اما اکثر از لحاظ فروش تا حدی از این عناوین استقبال می‌شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره