دیجی کالا/ کمپانی Toadman Interactive و استودیوی AntiMatter Games به تازگی از اولین تریلر گیم‌پلی بازی تیراندازی و اول شخص I.G.I. Origins رونمایی کرده‌اند.

این بازی که پیش‌درآمدی بر اولین نسخه از سری یعنی .Project I.G.I است، تقریبا سه سال پیش یعنی در سال ۲۰۱۹ به طور رسمی معرفی شد. داستان I.G.I. Origins در سال ۱۹۸۰ و در طول جنگ سرد اتفاق می‌افتد. شما در نقش مایکل کینگ (Michael King) و با نام رمزی Regent، یک سرباز سابق SAS هستید که توسط سازمان MI6 برای ماموریت‌های مخفیانه و جهانی استخدام شده‌اید و قرار است که دشمنی را هدف قرار دهید که برای یک  جنگ هسته‌ای تمام عیار برنامه‌ریزی کرده است.

با داشتن طیف وسیعی از سلاح‌های مختلف، مخفی‌کاری یا زدن به دل دشمنان و نابودی تمامی آن‌ها تصمیم شما است. البته با توجه به تریلر بازی می‌توان پی برد که بازی بیشتر بر پایه‌ی مخفی‌کاری ساخته شده و تمرکز آن بر بعد سری بودن ماموریت‌ها است. به همین دلیل می‌توانید از سایه‌ها و تاریکی به نفع خود استفاده کرده و بدون جلب توجه ماموریت‌ها را به اتمام برسانید. همچنین به نظر می‌رسد که عینک دید در شب نیز نقش مهمی را در بازی ایفا خواهد کرد.


در رابطه با مجموعه‌ی IGI گفتنی است که نسخه‌ی اول این مجموعه یک اثر تیراندازی اول شخص با عناصر استراتژی است که توسط استودیوی اینترلوپ (Interloop) توسعه یافته و داستان آن در اتحاد جماهیر شوروی سابق اتفاق می‌افتد. در واقع شما به عنوان یک افسر SAS، باید کلاهک‌های هسته‌ای آمریکایی را پیدا کرده و از فاجعه‌ای مشابه آنچه در چرنوبیل رخ داد، جلوگیری کنید. در این بازی استراتژی و برنامه‌ریزی از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا بازی فاقد قابلیت ذخیره‌سازی است.


دنباله‌ی این بازی نیز توسط اینترلوپ ساخته شد و بازیکن در آن بار دیگر نقش قهرمان قسمت اول را بر عهده می‌گیرد. I.G.I.-2: Covert Strike دارای سه کمپین است که به طور متوالی در روسیه، لیبی و چین جریان دارد. این بازی در مقایسه با قسمت قبلی، هوش مصنوعی بهتری را ارائه می‌داد و تنوع سلاح‌ها و شرایط آب و هوایی مناطق مختلف بیشتر شده بود. همچنین علاوه بر حالت تک نفره، از یک حالت چند نفره‌ی مبتنی بر تیم نیز بهره‌مند بود.


بازی I.G.I. Origins در تاریخی نامعلوم برای پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود. عرضه‌ی بازی روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری فعلا تایید نشده اما احتمالا به زودی شاهد اطلاعات بیشتری در این باره خواهیم بود. در ادامه می‌توانید تریلر منتشر شده را مشاهده کنید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم