آخرین خبر/ Space Frontier 2 نام یک بازی در ژانر آرکید است که توسط استودیو بازی سازی Ketchapp منتشر شده است. Space Frontier 2 دنباله Space Frontier و یک بازی کاوشی فضایی است. این بازی وظیفه کاوش در منظومه های مختلف را برعهده گیمرها می گذارد و از آنها می خواهد وارد سیارات مختلف شوند و آنها را به کلونی تبدیل کنند. برای اینکار گیمرها باید یک سفینه‌فضایی مولتی‌استیج را به فضا پرتاب کنند و روی صفحه نمایش ضربه بزنند تا استیج‌ها جدا شوند. جدا شدن هر استیج باعث می شود سفینه فضایی تقویت شود و بتواند بیشتر در فضا پیشروی کند. فضانوردانی که در سفینه فضایی وجود دارند وظیفه کلونی کردن سیاره‌ها را به عهده دارند. این فضانوردان به شکل منفعلانه پول تولید می کنند که این پول ها در ادامه می توانند برای آپگریدها، فضانوردان بیشتر، و کاوش در منظومه های دیگر مورد استفاده قرار بگیرند. هسته اصلی گیم پلی Space Frontier 2 از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول مربوط به پرتاب سفینه فضایی در فضا است و گیمرها برای به دست آوردن پول باید این پروسه را دائماً تکرار کنند. بخش دوم هم کاوش و رسیدن به منظومه های دیگر است. منظومه ها تفاوت چندانی با هم ندارند و تنها تفاوت آنها این است که هرچه وارد منظومه های جدیدتری شوید، هزینه آپگریدها و همچنین میزان پول دریافتی از آنها بیشتر می شود. پرتاب سفینه فضایی با ضربه زدن روی سفینه آغاز می شود. ضربات بعدی باعث می شوند یک استیج از سفینه فضایی جدا شود. هرچه این ضربات دقیق تر باشند سفینه فضایی بیتشر می تواند در فضا پیشروی کند و میزان پول دریافتی هم بیشتر خواهد بود. هرچند، اگر ضربه شما دیر باشد سفینه فضایی منفجر می شود. مکانیزم ضربه زدن در زمان مشخص توسط یک شاخص دایره ای که بر خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخد نمایش داده می شود. برای جدا شدن هر استیج ۵ رتبه در نظر گرفته شده است که با Ok, Good, Great, Perfect, Impossible تقسیم بندی می شوند. در این بازی با به دست آوردن رتبه‌های Great, Perfect, Impossible می‌توانید پول دریافت کنید که البته در منظومه‌های جدید تر میزان پول های دریافتی افزایش پیدا می کند. با فرود آمدن در یک سیاره هم می توانید پول دریافت کنید. دقیقاً مانند پول دریافتی از پرتاب سفینه فضایی، میزان پول دریافتی از فرود آمدن روی سیاره هم در منظومه های جدیدتر افزایش پیدا می کند.

Space Frontier 2 دائماً شما را به جلو هل می دهد. آپگریدهای سفینه فضایی قدرت آن را افزایش می دهند و باعث می شود بتوانید خیلی راحت بیشتر در فضا پیشروی کنید و وارد سیاره‌های ارزشمندتر شوید. البته به دست آوردن آپگریدها هم چالش‌های خودش را دارد. همانطور که میزان پول دریافتی شما به صورت صعودی افزایش پیدا می کند، هزینه آپگریدها هم به صورت صعودی افزایش پیدا می کنند. اما بیشترین میزان پول دریافتی از کلونی کردن سیارات توسط فضانوردان به دست می‌آید. اینکار به سادگی انجام می شود و تنها کافی است در یک سیاره فرود بیایید و باقی کارها را به عهده فضانوردان بگذارید. هر سفینه فضایی یک فضانورد به صورت دیفالت در خود دارد اما برای اضافه کردن فضانوردان جدید باید از پول هایتان استفاده کنید و آنها را خریداری کنید. همانطور که می توانید حدس بزنید، برای اضافه کردن فضانوردان جدید در منظومه های جدید هم باید هر بار پول بیشتری پرداخت کنید. البته نکته جالب در مورد فضانوردان مکانیزم آیدل تولید پول آنهاست. اگر با موفقیت در یک سیاره فرود بیایید، فضانوردان می توانند در هر ساعت پول تولید کنند، که باز هم مثل همه بخش‌های دیگر این بازی، در منظومه‌های جدید میزان پولی که این فضانوردان برای شما تولید می کنند افزایش پیدا خواهد کرد. در مجموع، باید گفت Space Frontier 2 نسبت به بازی اورجینال تغییرات چشمگیری داشته است اما توانسته همان تجربه ای که طرفداران عاشقش بودند را ارائه کند، البته در یک سطح جدیدتر و بهتر. در این بازی، جهان بازی گسترده و بسیار بزرگتر شده و از لحاظ گرافیکی، افکت ها، انیمیشن‌ ها، و صداگذاری ها بهبود پیدا کرده است. همچنین در این بازی شاهد اضافه شدن مکانیزم‌های جدید و تغییرات جزئی در مکانیزم‌های گیم‌پلی قبلی هم هستیم که با توجه به نظرات طرفداران و منتقدان یک سورپرایز خوشایند بوده اند. 

توی قسمت نظرات برامون بنویسید این عنوان براتون جالب بوده یا نه؟ قبلا هم بازیش کردید یا می‌خواید الان خودتون رو به چالش بکشید و یک بازی تازه رو امتحان کنید.

نسخه اندروید مورد نیاز: 5.1 و بالاتر
حجم: 66 مگابایت

لینک دانلود برای اندروید و آی او اس

برای دانلود بازی‌ها و اپلیکیشن‌هایی که برای ایرانی‌ها در دسترس نیستند می‌توانید از این روش استفاده کنید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم