زومیت/ ایلان ماسک که از سال گذشته به‌عنوان ثروتمندترین فرد دنیا شناخته می‌شود، این جایگاه را موقتا به مدیرعامل برند LVMH واگذار کرد. بعید نیست ماسک به‌زودی این جایگاه را به‌طور دائمی از دست بدهد.
   
مطابق‌با داده‌های فوربز، ایلان ماسک، مالک توییتر و تسلا، روز گذشته به‌طور موقتی جایگاه ثروتمندترین فرد دنیا را از دست داد. رویترز از دست رفتن جایگاه ایلان ماسک را به افت ارزش سهام او در تسلا و پرداخت ۴۴ میلیارد دلار برای تصاحب توییتر نسبت می‌دهد.

برنارد آرنو (مدیرعامل LVMH، شرکت مادر برند لوکس لوئیز ویتون) و خانواده‌اش به‌طور موقتی جایگاه ایلان ماسک را تصاحب کردند، اما مدت زیادی نگذشته بود که ایلان ماسک مجدداً جایگاهش را پس گرفت. ثروت شخصی برنارد آرنو هم‌اکنون به ۱۸۵٫۳ میلیارد دلار می‌رسد.

ایلان ماسک که از سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور و مهر ۱۴۰۰) تاکنون صدر فهرست ثروتمندترین افراد دنیا را از نگاه مجله‌ی فوربز به خود اختصاص داده، ۱۸۵٫۷ میلیارد دلار ثروت دارد. ایلان ماسک این جایگاه را از چنگ جف بیزوس، بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق آمازون، درآورد.

از زمان مطرح شدن پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید توییتر، ارزش سهام شرکت خودروسازی تسلا بیش از ۴۷ درصد پایین آمده است. همچنین از آن زمان، ارزش دارایی ماسک حدودا ۷۰ میلیارد دلار کاهش یافته است. ایلان ماسک قرارداد تصاحب توییتر را با ۱۳ میلیارد دلار وام و ۳۳٫۵ میلیارد دلار تعهد سرمایه‌ای بست.

بررسی‌ها نشان می‌دهد سهام تسلا در واکنش به این خبر ۲٫۷ درصد افت کرده است. ارزش ثروت ایلان ماسک در روز ۸ نوامبر ۲۰۲۲ (۱۷ آبان ۱۴۰۱) به زیر ۲۰۰ میلیارد دلار رسیده بود.

ایلان ماسک افزون‌بر تسلا و توییتر، به‌عنوان مدیرعامل شرکت فضایی اسپیس ایکس و شرکت نورالینک فعالیت می‌کند. نورالینک استارتاپی خبرساز است که رابط مغز-ماشین توسعه می‌دهد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم