شهر سخت افزار/ بر اساس گزارش‌ها اینتل سرگرم آماده کردن یک آپدیت درایور بزرگ برای پردازنده‌های گرافیکی Arc است که به افزایش چشمگیر کارایی می‌انجامد. اما آیا این درایور می‌تواند فاصله کارت‌های گرافیک Arc با GeFroce و Radeon را کاهش بدهد؟ با شهر سخت افزار همراه شوید.

شنیده ها از تحول اساسی درایور گرافیک های اینتل

رسانه PC Games Hardware در یک گزارش اختصاصی خبر از آپدیت درایور بزرگ اینتل برای پردازنده‌های گرافیکی این کمپانی داده است. این رسانه در گذشته هم بررسی جامعی از وضعیت درایورهای اینتل منتشر کرده بود و به نظر می‌رسد در این زمینه با اینتل در ارتباط مستقیم باشد.

می دانیم تیم گرافیک اینتل به صراحت به مشکل درایور پردازنده‌های گرافیکی Arc از همان ابتدا اشاره کرده است و یکی از معایب بزرگ کارت‌های گرافیک Arc اینتل درایور غیر بهینه و حاوی نقص است.

چند هفته قبل اینتل یک آپدیت درایور بزرگ دیگر عرضه کرد که با افزایش کارایی در بازی‌های مبتنی بر DirectX9 همراه بود. این کمپانی در آن زمان گفته بود پردازنده‌های گرافیکی Alchemist به خوبی برای رابطه‌ای برنامه نویسی DirectX12 and Vulkan بهینه سازی شده‌اند اما اوضاع برای بازی‌های مبتنی بر API های قدیمی‌تر فرق می‌کند و به بهینه سازی نیاز دارند.

با وجود تلاش‌های اینتل در ارائه آپدیت‌های جدید، هنوز درایورهای ARC یکی از معایب بزرگ این کارت‌ها هستند و به همین دلیل خریداران محصولات AMD و انویدیا را ترجیح می‌دهند.

ظاهراً این بار اینتل موفق به شناسایی و رفع یک گلوگاه جدی در ساختار درایور پردازنده‌های گرافیکی خود شده است. با این حال هنوز هیچ گونه جزئیاتی در دست نیست و باید امیدوار بود شایعه نباشد.

متأسفانه زمان انتشار این آپدیت بزرگ عنوان نشده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم