دیجیاتو/ با معرفی رسمی سری گلکسی S23 مشخص شد که سامسونگ قابلیت ارتباط ماهواره‌ای را روی پرچمداران جدید خود عرضه نمی‌کند.

یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های سری آیفون 14 امکان برقراری ارتباط مستقیم با ماهواره است. اگرچه در شایعات گفته شده بود که پرچمداران جدید سامسونگ هم ممکن است چنین قابلیتی را ارائه کنند، اما سری گلکسی S23 بدون این ویژگی راهی بازار خواهد شد.

غول فناوری کره جنوبی امشب از گلکسی S23 اولترا و گلکسی S23 و S23 پلاس رونمایی کرد و ویژگی‌های جدید مختلف آن‌ها را با مخاطبان خود به‌اشتراک گذاشت. هر سه دستگاه دوربین پیشرفته‌تری دارند و البته از پردازنده جدیدی استفاده می‌کنند. اما نمی‌توانند حتی برای ارسال پیام اضطراری به ماهواره‌ها وصل شوند.

«تی‌ام رو»، مدیر کسب‌وکار موبایل سامسونگ پیش از مراسم در گفت‌وگو با وب‌سایت CNET اعلام کرد که از علاقه کاربران نسبت به استفاده از قابلیت ارتباطات ماهواره‌های در گوشی‌های هوشمند آگاه است. اما به‌نظر او این فناوری هنوز به بلوغ کافی برای حضور در موبایل‌ها نرسیده و در محصولات رقیب هم کاربردهای بسیار محدودی دارد.

سامسونگ: فناوری ارتباط ماهواره‌ای هنوز آماده نیست
تی‌ام رو در ادامه سخنان خود گفت: «هنگامی که زمان و زیرساخت مناسب فرابرسد و فناوری آماده شود، البته که گوشی‌های گلکسی، و واحد موبایل‌های ما هم به‌سراغ استفاده از این ویژگی خواهد رفت.»

به‌گفته مدیر بخش موبایل سامسونگ، ارتباط ماهواره‌ای صرفاً یکی از روش‌های کمک به کاربران در شرایط اضطراری است. او می‌گوید این شرکت اقدامات دیگری انجام داده است تا در این زمینه به مصرف‌کنندگان اطمینان خاطر بدهد. تی‌ام رو برای مثال به بهینه‌سازی حسگرهای داخل گوشی و افزایش پوشش 5G اشاره می‌کند.

سری آیفون 14 اپل در حال حاضر تنها در شرایطی امکان استفاده از قابلیت ارتباط با ماهواره را می‌دهد که بخواهید با مرکز فوریت‌ها تماس بگیرید ولی آنتن نداشته باشید. در این شرایط متنی تحت عنوان Emergency Text via Satellite روی صفحه ظاهر می‌شود که امکان استفاده از این قابلیت را فراهم می‌کند. ویژگی مذکور هنوز در تمام کشورهای دنیا فعال نشده است.

با توجه به این که عده‌ای باور دارند یکی از دلایل عدم رجیسترشدن سری آیفون 14 در ایران ارائه همین قابلیت ارتباط ماهواره‌ای بوده است، اکنون می‌توان با اطمینان بالاتری امید داشت که سری گلکسی S23 به سرنوشت پرچمداران اپل دچار نشود و شرایط رجیسترشدن گوشی‌های جدید سامسونگ در کشورمان فراهم گردد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم