شهر سخت افزار/ همان‌طور که پیش از این گفته شد، MSI اولین لپ تاپ مجهز به پردازنده‌های نسل چهاردهمی Meteor Lake اینتل را در کامپیوتکس 2023 به نمایش گذاشته است. همین موضوع باعث شده تا کارشناسان بنچمارک cinebench را روی آن نصب نمایند و عملکرد آن را اندازه بگیرند. با ادامه خبر همراه ما باشید.

MSI یک لپ تاپ مجهز به پردازنده Meteor Lake را در نمایشگاه Computex 2023 به نمایش گذاشته است. وبسایت Wccftech موفق شده یک نرم‌افزار بنچمارک Cinebench را روی این سیستم نصب نماید و عملکرد پردازنده نسل چهاردهمی اینتل را اندازه بگیرد.

این پردازنده Meteor Lake البته یک نمونه مهندسی اولیه است و عملکرد آن با عملکرد نهایی فاصله زیادی دارد. پردازنده مورد اشاره روی لپ تاپ MSI Prestige 16 EVO مورد استفاده قرار گرفته و از 6 هسته بزرگ در کنار 10 هسته بهینه برخوردار شده است. دو عدد از این هسته‌های بهینه روی SoC نصب هستند.

نرم‌افزار بنچمارک همچنین گرافیک مجتمع سری Arc را به نمایش گذاشته که با ریزمعماری Xe-LPG اینتل تولید شده است. این گرافیک از 128 واحد اجرایی (EU) تشکیل شده که 1024 هسته FP32 می‌سازد. این مشخصات با کارت گرافیک دسکتاپی Arc A380 یکسان هستند.


بر اساس بنچمارک، پردازنده Meteor Lake لپ تاپ MSI را می‌توان در توان بین 20 تا 65 وات تنظیم کرد. این پردازنده در تست تمام هسته Cinebench R23 به امتیاز 4261 دست یافته است. باید گفت امتیاز فوق با 21 درصد استفاده از پردازنده و فرکانس حداکثر 640 مگاهرتز انجام شده و نمی‌تواند همه توان آن را به نمایش بگذارد. 

با این وجود، این امتیاز چندان بد نیست و با برخی پردازنده‌های سری Ice Lake یکسان است. 

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم