نماد آخرین خبر

درخواست حماس از دیوان بین المللی کیفری برای تحقیق درباره جنایات صهیونیست‌ها در غزه

منبع
ايرنا
بروزرسانی
درخواست حماس از دیوان بین المللی کیفری برای تحقیق درباره جنایات صهیونیست‌ها در غزه
ایرنا/

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا از الجزیره، جنبش حماس از دادگاه بین‌المللی کیفری خواسته است تا رفتار هولناک نظامیان رژیم صهیونیستی در غزه را که از سوی سران ارتش این رژیم حمایت می‌شوند، بررسی کند.

بر اساس این گزارش، جنبش حماس به تصاویری استناد کرده است که نظامیان صهیونیست در آنها وحشیانه‌ترین جنایات علیه فلسطینی‌ها از جمله تیراندازی به غیرنظامیان و آتش زدن خانه‌ها را به نمایش می‌گذارند.

حماس گفته است که اقدامات نظامیان صهیونیست برای سرگرمی آنها انجام می‌شود و زنان، کودکان و افراد مسن را هدف قرار می‌دهد.

جنبش حماس افزوده است که این اقدامات ننگی بر چهره بشریت و جامعه بین المللی است و باید توسط دادستان اصلی دیوان بین المللی کیفری بررسی شود.

به گزارش ایرنا ، عملیات مقاومت فلسطین در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) که به عملیات «طوفان الاقصی» معروف است، ضعف و ناتوانی ارتش رژیم صهیونیستی را بیش از پیش آشکار کرده است.

این در حالی است که با گذشت بیش از ۹ ماه از آغاز تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و تحمیل قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اشغالگر این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از ۹ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar