باشگاه خبرنگاران/ سفير سابق آمريکا در آلمان، دولت اوباما را متهم کرد که در جريان انتخابات رياست جمهوري ۲۰۱۶ عمليات نظارتي مخفيانه عليه ستاد انتخاباتي ترامپ انجام داده بوده است.
 
به نقل از رويترز، «ريک گرنل» سفير سابق آمريکا در آلمان و همچنين معاون سابق اداره اطلاعات ملي آمريکا در سخنراني خود در کنوانسيون ملي حزب جمهوريخواه دولت اوباما را متهم کرد که در انتخابات ۲۰۱۶ از ستاد انتخاباتي ترامپ جاسوسي ‌کرده است.

گرنل در اين باره گفت «دولت اوباما-بايدن مخفيانه عمليات نظارتي را عليه ستاد انتخاباتي ترامپ به راه انداختند.» او در ادامه گفت «هم اکنون دموکرات‌ها ترامپ را به خاطر بيماري همه گير جهاني که از چين آغاز شد، سرزنش مي‌کنند و هنوز هم روسيه را مسئول شکست هيلاري کلينتون در انتخابات رياست جمهوري ۲۰۱۶ مي‌دانند. من به عنوان معاون رئيس اداره اطلاعات ملي شاهد کل استدلال‌هاي دموکرات‌ها درباره تباني روسيه بودم و چيزي که ديدم، بسيار ناراحتم کرد.»

او در ادامه دولت اوباما را به اقدامات خلاف و دروغگويي متهم کرد و گفت «دولت اوباما-بايدن مخفيانه عمليات نظارتي را درباره ستاد انتخاباتي ترامپ به راه انداختند و بسياري از مقامات شجاع اطلاعاتي که مخالفت صريح خود را با اين اقدام اعلام کردند، ساکت کردند. آن‌ها اطلاعات جعلي را به عنوان واقعيت ارائه کردند و به قضات دروغ گفتند، سپس هر آنچه را که موجب تضعيف استدلال هايشان مي‌شد، در زمره اطلاعات طبقه بندي شده قرار دادند.»

اين مقام اطلاعاتي پيشين آمريکا اوباما و بايدن را به کارشکني در انتقال قدرت به ترامپ متهم کرد و گفت «بعد از آنکه دونالد ترامپ در انتخابات پيروز شد، آن‌ها زماني که بايد به سنت آمريکا براي کمک به انتقال قدرت به رئيس جمهور منتخب در کاخ سفيد ادامه مي‌دادند، تلاش کردند حتي او را بيشتر تضعيف کنند. جو بايدن، معاون رئيس جمهور سابق از مقامات اطلاعاتي خواست اطلاعات مخفيانه درباره رئيس جمهور ترامپ و مشاور امنيت ملي را که انتخاب کرده بود، سه هفته قبل از مراسم اداي سوگند او فاش کنند.»

گرنل در ادامه ضمن تمجيد از ترامپ و انتقاد از دموکرات‌ها از مردم آمريکا خواست به ترامپ راي بدهند. او گفت «دموکرات‌ها هستند ديگر. آن‌ها با عمليات نظارتي، قرار دادن برخي اطلاعات در زمره اطلاعات محرمانه، فاش کردن برخي اطلاعات محرمانه و استفاده از نامزد‌هاي دست نشانده، هرگز نمي‌خواهند مردم آمريکا بفهمند که واقعاً قدرت در دست چه کسي است. اما با ترامپ، شما هميشه دقيقاً مي‌دانيد که قدرت در دست چه کسي است.»

مرحله نهايي انتخابات آمريکا در سوم نوامبر برگزار خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar