ايسنا/ بعد از اتهام تهديد امنيت ملي دونالد ترامپ به اپليکيشن تيک تاک، "کوين ماير"، رئيس اجرايي اين اپليکيشن در آمريکا به دليل شرايط"به شدت تغييريافته" سياسي و تنها چند ماه بعد از انتصاب، استعفا داد.

ماير در نامه‌اي که توسط گاردين رؤيت شده، به کارکنانش نوشت که او بعد از آنکه ترامپ دستور داده "بايت‌دنس"، شرکت مادر تيک‌تاک، ظرف ۹۰ روز دارايي‌هايش در آمريکا را به يک شرکت آمريکايي بفروشد،  تصميم گرفته از سمتش کناره‌گيري کند.

ماير در اين نامه گفته، "در هفته‌هاي اخير و همزمان با تغيير شديد شرايط سياسي، اقدامات قابل توجهي براي آنچه تغييرات ساختاري همکاري نياز خواهند داشت، انجام داده‌ام. برخلاف اين پيش‌زمينه و همزمان با اينکه انتظار داريم به زودي به يک راه حل دست پيدا کنم، بسيار سخت است که اعلام کنم من تصميم به ترک شرکت گرفته‌ام.

فايننشال تايمز نيز به نقل از گزيده‌اي از اين نامه نوشت: "متوجه هستم که نقشي که براي آن وارد عمل شدم –شامل اداره جهاني تيک‌تاک-، به عنوان نتيجه اقدام دولت آمريکا مبني بر فشار بر فروختن کسب‌وکار ايالات متحده، بسيار متفاوت به نظر خواهد رسيد.

ماير گفت تيک‌تاک به زودي  منتظر قطعنامه‌اي براي دستورات ترامپ است.

تيک‌تاک نيز در بيانيه‌اي از ماير بابت اقداماتش تشکر و بهترين‌ها را براي او آرزو کرد. در بيانيه تيک‌تاک آمده: " ما قدردان اين هستيم که شرايط سياسي چند ماه اخير به طور قابل توجهي مسيري که کوين براساس آن پيش مي‌رفت، را تغيير داده و کاملاً به تصميم او احترام مي‌گذاريم".

کمپاني‌هاي فناوري آمريکا از جمله مايکروسافت، توييتر، و اوراکل تمايل نشان داده يا اعلام مذاکره با بايت‌دنس کرده‌اند تا بخشي از عمليات تيک‌تاک، بيرون از چين را به عهده بگيرند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar