مهر/ مقامات ابوظبي و تل آويو از قصد خود براي همکاري در زمينه برپايي پايگاههاي جاسوسي در يک منطقه استراتژيک يمن خبر دادند.

به نقل از اسپوتنيک، در پي توافق مقامات امارات متحده عربي و رژيم صهيونيستي براي عادي سازي روابط دوجانبه، مقامات ابوظبي و تل آويو اعلام کردند که قصد دارند در برپايي پايگاه‌هاي جاسوسي و گردآوري اطلاعات در يک جزيره يمن با يکديگر همکاري کنند.

اين پايگاه قرار است در جزيره «سقطري» بزرگترين جزيره در مجمع الجزاير يمن ساخته شود. اين جزيره در منطقه‌اي استراتژيک که بر تنگه باب المندب مشرف است، واقع است.

گزارشها حاکي از آن است که يک هيأت نمايندگي مشترک اسرائيلي- اماراتي «اخيراً» جهت بررسي مکان‌هاي احتمالي براي احداث اين پايگاه‌ها به اين جزيره وارد شده اند.

گفته مي‌شود که دو مکان در شرق و غرب اين جزيره براي استقرار يک پايگاه انتخاب شده است.

هدف از احداث اين پايگاه‌ها جاسوسي و گردآوري اطلاعات از سراسر خليج فارس و همچنين تنگه باب المندب و جنوب يمن به همراه خليج عدن و شاخ آفريقا است.

اين گزارش به نقل از يک مقام بلندپايه اريتره که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که تل آويو در سال ۲۰۱۶ ساخت بزرگترين پايگاه گردآوري اطلاعات در اريتره را با هدف ديده باني الکترونيک نيروهاي ائتلاف سعودي عليه يمن آغاز کرد.

در اين گزارش قيد شده است که مراکز ديده باني رژيم صهيونيستي عمليات‌هاي شبه نظاميان حوثي در يمن و تحرکات دريايي ايران در منطقه و همچنين عبور و مرور دريايي و هوايي در منطقه جنوبي درياي سرخ را تحت نظر دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar