تسنیم/ رایزنی تلفنی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و یکی از مشاوران ترامپ درباره بسته نجات اقتصادی کرونا بدون نتیجه پایان یافته است.

به نقل از رویترز، گفت‌وگوی تلفنی روز پنجشنبه بین نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و یکی از مشاوران دونالد ترامپ بدون پیشرفت پایان یافته است.

بر اساس این گزارش، پلوسی در پایان این مذاکره تلفنی گفت: مذاکرات تا زمانی که دولت ترامپ با بسته کمک مالی 2.2 تریلیون دلاری موافقت نکند، از سر گرفته نخواهد شد.

بیشتر بخوانیدحمله پلوسی به ترامپ به خاطر بی توجهی وی به آمار تلافات ویروس کرونا
رایزنی تلفنی 25 دقیقه ای پلوسی و مارک میدوز رئیس کارکنان کاخ سفید نخستین شانس طی هفته های اخیر برای از سرگیری مذاکرات به بست رسیده دو طرف بوده ولی بعید به نظر می رسد که مجلس نمایندگان و کاخ سفید بتوانند به این زودی به توافق نهایی دست یابند.

پلوسی با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: این گفت‌وگو بار دیگر نشان داد که کاخ سفید همچنان با نیازهای اساسی مردم آمریکا مخالفت می کند، آن هم در شرایطی که بحران ویروس کرونا زندگی و جان مردم را به شدت تهدید می کند.

وی افزود: ما همچنان بر روی لزوم تصویب بسته کمک اقتصادی 2.2 تریلیون دلاری پافشاری می کنیم و حاضر هستیم درباره جزئیات آن مذاکره کنیم. ولی نمی توانیم درباره کاهش این بودجه با کاخ سفید مذاکره ای داشته باشیم.

مذاکرات دو طرف از اوایل اوت تاکنون به خاطر اختلاف بر سر مسائل اساسی از جمله بودجه لازم برای پرداخت مکمل بیمه بیکاری، به بن بست رسیده است. بحران شیوع ویروس کرونا موجب بیکاری میلیون ها نفر در آمریکا شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar