تسنیم/ انستیتو رابرت کخ آلمان درباره دستیابی به چندین واکسن تایید شده تا اوایل سال جاری میلادی ابراز امیدواری کرده و در عین حال تزریق واکسن برای همه در ابتدای کار را را ممکن ندانست.

به گزارش "دویچه وله" آلمان، انستیتو رابرت کخ آلمان انتظار دارد که تا اوایل سال 2021 یک یا چند واکسن برای کرونا در دسترس قرار گیرد.

انستیتو مهم رابرت کخ آلمان در جدیدترین اظهار نظر خود اعلام کرده که بر اساس اطلاعات موجود ودانش فعلی پیش بینی می شود تا ابتدای سال آینده یک یا چند واکسن در اتحادیه اروپا تایید شده و اولین توزیع آن آغاز شود.

این نهاد بهداشتی در آلمان همچنین این را قابل انتظار دانست که از ابتدا واکسن کافی برای اینکه در اختیار همه اقشار همچنین در آلمان قرار گیرد وجود نداشته باشد.

وی از اولویت بندی برای دریافت واکسن توسط افراد زیر نظر وزارت بهداشت آلمان خبر داد که هدف آن جلوگیری از مرگ و میرها در بهترین حالت ممکن است.

چند روز پیش هم انستیتو دولتی "پاول ارلیش" آلمان درباره دسترسی به اولین واکسن ها برای مقابله با کرونا در ابتدای سال آینده میلادی خبر داده بود.

انستیتو رابرت کخ آلمان همچنین درباره افزایش آمار مبتلایان جدید در آلمان ابراز نگرانی کرده و خواستار رعایت احتیاط از طرف شهروندان شد.

در آلمان هم اخیرا آمار مبتلایان به کرونا روند صعودی پیدا کرده و تا به حال بر اساس جدیدترین آمارها 240565 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 9359 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar