ايسنا/ به دنبال سخنراني ملانيا ترامپ در کنوانسيون حزب جمهوري‌خواه در هفته گذشته، دونالد ترامپ او را فردي توصيف کرده که آمريکايي‌ها «عاشقش» هستند.

دونالد ترامپ در تازه‌ترين مصاحبه‌اش با شبکه فاکس نيوز به انتقاداتي اشاره کرد که از لهجه انگليسي بانوي اول آمريکا که زاده اسلووني است، ناشي شده است. 

از رئيس جمهور ترامپ در مورد راي‌دهندگان زن سؤال شد که او در جلب حمايت آن‌ها با دشواري‌هايي روبه‌رو بوده است. دونالد ترامپ درباره همسرش ملانيا گفت، آمريکايي‌ها «دوستش دارند، عاشق سليقه، تشخص و ظرافت او هستند». 

او در ادامه گفت: «فکر مي‌کنم سخنراني‌اش فوق‌العاده بود و بايد متوجه باشيد که انگليسي زبان اول او نيست.» 

به نوشته اينديپندنت، پيش از اين مصاحبه، کاربران شبکه‌هاي اجتماعي از جمله بت ميدلر، بازيگر سينما، سخنراني ملانيا ترامپ را در کنوانسيون حزب جمهوري‌خواه به تمسخر گرفته بودند. 

ترامپ گفت: «فکرش را بکنيد، نه فکرش را بکنيد، چند نفر مي‌آيند و جهان را خطاب قرار مي‌دهند. او فوق‌العاده بود.» ترامپ همچنين تاييد کرد که همسرش در مبارزات انتخاباتي شرکت فعال‌تري خواهد داشت. 

او افزود: «او بيشتر (در مبارزات انتخاباتي) شرکت خواهد کرد. او مي‌خواهد اين يک پيروزي باشد.» 

خانم ترامپ در سخنراني هفته گذشته‌اش در کنوانسيون حزب جمهوري‌خواه خانواده‌هاي آمريکايي را خطاب قرار داد و گفت در همه‌گيري کرونا تنها نيستند.  

با وجود اين، جبهه مخالف دستگاه رهبري ترامپ در فضاي مجازي نطق خانم ترامپ را تخطئه کردند.  

بت ميدلر که بعدا از اظهاراتش عذرخواهي کرد در توييتي نوشت: «نمي‌تواند انگليسي حرف بزند.» 

او همچنين بانوي اول آمريکا را «يک خارجي غيرقانوني» خوانده بود. 

بت ميدلر بعدا اذعان داشت که تمسخر همسر رئيس جمهور «اشتباه» بوده است. خانم ترامپ ضمن سخنراني‌اش گفت پس از گذراندن سال‌هاي کودکي‌اش در اسلووني کسب شهروندي آمريکا «غرورآميزترين  لحظه زندگي‌اش بود».

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar