فارس/ رئيس‌جمهور آمريکا در واکنش به انتشار فايل صوتي وي که در آن از کوچک‌نمايي تهديد کرونا مي‌گويد، ضمن پذيرش اين موضوع گفت که نمي‌خواسته باعث ترويج وحشت و هراس از اين بيماري شود.

ساعتي بعد از افشاي فايل صوتي از «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهور آمريکا که وي در آن به کوچک‌نمايي تهديد ويروس «کوويد۱۹» اعتراف کرد، وي مقابل دوربين‌ها آمد و گفت قصد نداشته هرج و مرج ايجاد کند.

به نوشته خبرنگار شبکه «صداي آمريکا»، ترامپ طي سخنراني در کاخ سفيد، با اذعان به اينکه افکار عمومي را فريب داده تا از وحشت همگاني درباره ويروس کرونا جلوگيري کند، گفت: «ما نمي‌خواهيم القاي وحشت داشته باشيم. ما بايد از خود رهبري نشان دهيم و آخرين چيزي که مي‌خواهيم اين است که باعث هراس شويم».

وي در ادامه تلاش خود براي کاستن از ابعاد افشاي فايل صوتي خود، افزود: «ما نمي‌خواهيم از خود ترس نشان دهيم. شما هم نبايد حس وحشت را جلوه دهيد. ما بايد آرامش را القا کنيم. آخرين چيزي که مي‌خواهيم نشان دادن ترس يا هيجان يا وحشت است. ما بايد از پس اوضاعي که بر سرمان آمده، بر بياييم».

شبکه سي‌ان‌ان ساعاتي پيش فايل صوتي از مصاحبه ترامپ در تاريخ ۱۹ مارس با روزنامه‌نگاري به نام «باب وودوارد» منتشر کرد که در آن وي به کوچک‌نمايي عامدانه خطر ويروس کرونا اذعان مي‌کند.

برآوردهاي آماري نشان مي‌دهد که در آمريکا تا کنون ۶,۵۳۸,۶۲۳ به ويروس کرونا مبتلا شده و ۱۹۴,۸۳۶ نفر نيز بر اثر ابتلا به اين بيماري جان خود را از دست داده‌اند.

اين در حالي است که همين شبکه دقايقي پيش نيز به نقل از اسناد يک افشاگر گزارش داد که مسئولان وزارت امنيت داخلي ايالات متحده گزارش‌هاي امنيتي درباره خطر گروه‌هاي نژادپرست سفيد را تغيير داده‌اند تا با اظهارات سياسي رئيس‌جمهور اين کشور تطابق کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar