باشگاه خبرنگاران/ سناتور ارشد آمريکايي خواستار اتحاد براي شکست دونالد ترامپ به عنوان خطرناک‌ترين رئيس‌جمهور تاريخ معاصر آمريکا شد.

سناتور برني سندرز در پيامي در حساب توييتري خود با دعوت به شرکت درنشستي در شهر ميشيگان، خواستار اتحاد براي شکست رئيس‌جمهور فعلي آمريکا شد. در پيام سندرز آمده است: ما با هم خطرناک‌ترين رئيس‌جمهور تاريخ معاصر خود را شکست خواهيم داد.
سناتور ايالت ورمونت پيش از اين نيز از رئيس‌جمهور آمريکا با عنوان فردي با افکار مستبدانه ياد کرد که سعي در تضعيف و نابودي دموکراسي دارد. سندرز همچنين نگران کارشکني دونالد ترامپ در نپذيرفتن شکست احتمالي در انتخابات ۲۰۲۰ است. وي اخيرا در مصاحبه‌اي با نشريه پوليتيکو اعلام کرد اين يک گمانه‌زني بي‌پايه و اساس نيست. ترامپ مدعي شده تنها راه اينکه وي در انتخابات پيروز نشود، تقلب در انتخابات است.
سناتور سندرز همچنين از منتقدان هميشگي و سرسخت شرايط نامساعد اقتصادي و نابرابري درآمدي در آمريکاست.
به نظر مي‌رسد دونالد ترامپ و کارزار انتخاباتي‌اش با توجه به شرايط بحراني که با آن مواجه‌اند، از هم اکنون ترفند‌ها و استراتژي‌هايي را در پيش گرفته‌اند که در صورت باخت از آن امتناع کنند. به طور مثال تلاش براي نهادينه کردن «تئوري تقلب» از طريق ايجاد شبهه در برگزاري انتخابات توسط اداره خدمات پستي آمريکا از شگرد‌هاي آنان است.

انتخابات رياست‌جمهوري آمريکا روز ۳ نوامبر (۱۳ آبان) برگزار مي‌شود. تاکنون در نظرسنجي‌ها «جو بايدن» رقيب دموکرات ترامپ، به طور محسوسي پيشتاز است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar