باشگاه خبرنگاران/ کابينه رژيم صهيونيستي در پاسخ به انتقادات کنست، اعلام کرد که محرمانه بودن مفاد توافق با امارات تا پيش از امضاء امري معمول است.

يک مقام صهيونيست منتسب به کابينه رژيم صهيونيستي، در پاسخ به انتقادها در خصوص مخفي بودن مفاد توافق با امارات و اعتراض کنست در اين‌ باره، گفت: «اين يک روش استاندارد است. ابتدا توافق را امضا مي‌کنيم و سپس براي تأييد به کابينه ابلاغ مي‌کنيم و پس از آن براي تصويب به کنست ارسال خواهد شد. در گذشته نيز وضعيت به همين شکل بوده است».

هر دو توافق رژيم صهيونيستي با امارات و بحرين که روز سه‌شنبه امضا مي‌شود، حوزه‌هاي مختلفي را براي همکاري مشخص مي‌کند.

در حالي که توافق با امارات جزئيات اعلامي بيشتري نسبت به توافق بحرين با رژيم صهيونيستي دارد، هنوز موضوعات مبهمي وجود دارد که پس از مراسم روز سه‌شنبه نهايي مي‌شوند.

اين مقام صهيونيست گفت که در ديدار ماير بن شبات رئيس شوراي امنيت اين رژيم از امارات جزئيات مسائل مورد توافق قرار گرفته است.

کنست رژيم صهيونيستي در انتقاد از عملکرد بنيامين نتانياهو از عدم انتشار جزئيات توافق رژيم صهيونيستي ابراز نارضايتي کرده و گفته است که نتانياهو بايد پيش از امضاي توافق، جزئيات را منتشر مي‌کرد.

توافق صهيونيست‌ها با دو کشور امارات و بحرين در بازه زماني کوتاه، رژيم اشغالگر قدس را ذوق زده کرده است. سفير رژيم صهيونيستي در آمريکا طي پيامي نوشت: «عادي سازي روابط با سومين کشور عربي ۲۶ سال طول کشيد، اما در کمتر از يک ماه چهارمين کشور عربي هم اقدام به عادي سازي روابط کرد».

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar