فارس/ يک روزنامه آمريکايي خبر داد دولت کنوني اين کشور به سازمان‌هاي فدرال دستور داده تا با تيم انتقالي نامزد حزب دموکرات در انتخابات رياست‌جمهوري هيچ‌گونه همکاري نداشته باشند.

روزنامه «واشنگتن‌پست» امروز (سه‌شنبه) در مطلبي نوشت که کاخ سفيد درخواست «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهور اين کشور به مديران ارشد دولتي دستور داده که مانع هرگونه همکاري با تيم انتقال قدرت «جو بايدن» نامزد حزب دموکرات شوند، کسي که از سوي رسانه‌هاي آمريکايي پيروز انتخابات اعلام شده است.
بر اين اساس، مسئولان دولتي که در حال آماده‌سازي گزارش‌هايي براي ارائه به تيم انتقال قدرت بايدن و همچنين فراهم کردن فضاي دفتري براي حضور مسئولان اين تيم در ادارات خود بودند، در عوض از سوي کاخ سفيد موظف شده‌اند که تا زماني که «اداره خدمات عمومي» پيروزي بايدن را به رسميت نشناخته است اين اقدامات را ادامه ندهند.
اداره خدمات عمومي، يک سازمان فدرال در ايالات متحده است که بعد از مشخص شدن تقريبي نامزد پيروز در انتخاب رياست‌جمهوري آمريکا بر اساس ارزيابي‌هاي رسانه‌اي، پيروزي او را به رسميت شناخته و آغاز روند انتقال قدرت را تاييد مي‌کند.
بر اساس اين خبر، علي‌رغم ارزيابي رسانه‌هاي آمريکا مبني بر پيروزي بايدن در انتخابات رياست‌جمهوري (۲۷۹ رأي الکترال از نظر سي‌ان‌ان و ۲۹۰ رأي الکترال از نظر فاکس‌نيوز)، به دليل مخالفت ترامپ با پذيرش شکست و تاکيد وي به شکايت به ديوان عالي، اداره خدمات عمومي نيز هنوز پيروزي بايدن را به رسميت نشناخته است.
يک مقام ارشد دولتي آمريکا که خواست نامش فاش نشود، به واشنگتن‌پست خبر داد: «به ما گفته شده که به رسانه‌ها توجهي نکنيم و منتظر رسمي شدن آن (انتقال قدرت) از سوي دولت باشيم».
بر اين اساس، دو منبع مطلع مي‌گويند که «جان بارسا» معاون موقت اداره توسعه بين‌المللي آمريکا به همکاران خود گفته که بايدن در انتخابات پيروز نشده و مهم است که با فرايند انتقال قدرت همکاري نکنند.
پيش از اين، يکي از اعضاي ستاد بايدن بامداد امروز به خبرنگاران گفت اين تيم در حال بررسي اقدام قانوني عليه «اداره خدمات عمومي» به دليل تأخير در به رسميت شناختن پيروزي بايدن در انتخابات و تعويق فرايند انتقال قدرت است.
شبکه «سي‌اِن‌اِن» نيز شامگاه گذشته گزارش داد ترامپ هنوز سندي را که فرايند رسمي انتقال قدرت به رئيس‌جمهور منتخب اين کشور را آغاز مي‌کند، امضا نکرده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar