تسنيم/ نامزد حزب دموکرات در انتخابات رياست‌جمهوري آمريکا بر اين باور است که حزب جمهوريخواه توسط دونالد ترامپ هدف ارعاب و تهديد قرار گرفته است.

به‌نقل از پايگاه اطلاع‌رساني کنگره، جو بايدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات رياست‌جمهوري آمريکا در اظهاراتي در دلاور گفت: بر اين باورم که بخش زيادي از اعضاي حزب جمهوريخواه توسط دونالد ترامپ مرعوب شده‌اند.

اظهارات بايدن در حالي است که اکثر جمهوريخواهان تاکنون حاضر به اذعان به شکست ترامپ در انتخابات و پيروزي بايدن نشده‌اند.

بايدن افزود: تصور مي‌کنم کل حزب جمهوريخواه به استثناي چند نفر در يک موضع و جايگاه قرار گرفته‌ و توسط رئيس‌جمهور فعلي مرعوب شده‌اند؛ ولي در هر زمان تنها يک رئيس‌جمهور وجود دارد.

اظهارات بايدن در حالي است که برخي از جمهوريخواهان بانفوذ و مشهور از ادعاهاي اثبات‌نشده ترامپ درخصوص تقلب در انتخابات حمايت کرده‌اند. تيم ترامپ تاکنون هيچ سند و مدرکي براي اثبات ادعاهايش ارائه نکرده است.

ميچ مک کانل رهبر اکثريت سناي آمريکا خواستار دنبال‌کردن چالش‌هاي حقوقي و قانوني ترامپ در مراجع قضايي شده است.

روي بلانت سناتور جمهوريخواه نيز سه‌شنبه گفت: ترامپ هرگز در انتخابات شکست نخورده است.

مايک پامپئو وزير خارجه آمريکا نيز در يک کنفرانس خبري گفت: وزارت خارجه آماده انتقال آرام قدرت به دولت دوم ترامپ است.

البته برخي از جمهوريخواهان نيز شکست ترامپ در انتخابات را پذيرفته‌اند. ميت رامني سناتور جمهوريخواه ايالت يوتا، ليزا موروکوفسکي سناتور ايالت آلاسکا و سوزان کالينز سناتور ايالت مين، بايدن را به‌عنوان رئيس‌جمهور جديد آمريکا به‌رسميت شناخته‌اند.

بايدن در ادامه اظهاراتش گفت: عدم پذيرش شکست در انتخابات از سوي ترامپ يک شرمساري و ننگ به‌شمار مي‌رود. تنها چيزي که در شرايط کنوني مي‌توانم بگويم اين است که عدم پذيرش شکست از سوي ترامپ، کمکي به ميراث رياست‌جمهوري نخواهد کرد.

برخي رسانه‌هاي خبري آمريکا بايدن را پيروز انتخابات رياست‌جمهوري معرفي کرده‌اند ولي ترامپ حاضر به پذيرش نتايج انتخابات نشده و در برخي ايالت‌هاي مهم و سرنوشت‌ساز، شکايت‌هاي حقوقي مطرح کرده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar