ایرنا/ وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که یک شرکت جواهراتی وابسته به رژیم نظامی میانمار را به علت کشتار شهروندان این کشور تحریم کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلان داشت که دفتر کنترل دارایی های خارجی امروز شرکت جواهراتی میانمار یک نهاد متعلق به دولت میانمار که مسئول تمام فعالیت ها در زمینه سنگ های قیمتی است را تحریم کرد.
طبق بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، سنگ های قیمتی یک منبع اقتصادی مهم برای رژیم نظامی میانمار است که وحشیانه اعتراضات در این کشور را سرکوب می کند و مسئول حملات مرگبار به مردم از جمله کشتار کودکان است.
دو ماه از کودتای اول فوریه (۱۳ بهمن) در میانمار می گذرد و جنبش اعتراضی سراسری در شهرهای مختلف این کشور ۵۴ میلیون نفری همچنان ادامه دارد و به فلج شدن اقتصاد و فعالیت های دولتی منجر شده است.
در هفته‌های اخیر سرکوب اعتراضات در میانمار شدت گرفته و سربازان ارتش و نیروهای پلیس این کشور ده‌ها تن از معترضان به کودتای نظامی در این کشور جنوب آسیا را به قتل رساندند.
ادامه اعتراضات و سرکوب ها در میانمار در حالی است که ساماندهی تظاهرات و همچنین پوشش تصویری اعتراضات توسط شهروند-خبرنگاران به علت قطع اینترنت موبایل دشوار شده، هر چند هنوز ارتباط اینترنتی از طریق غیرموبایل امکان پذیر است. قطع خدمات اینترنت موجب به تاخیر افتادن جلسه استماع برای محاکمه آنگ سان سوچی رئیس برکنار شده دولت میانمار شد که قرار بود از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شود.
میانمار از زمان کودتای ۱۳ بهمن در شرایط فوق العاده سراسری بوده و رهبران ارتش این کشور مسئولیت تمام امور دولتی را در دست دارند، اما اعلام حکومت نظامی گسترده در شهر یانگون نشانه ای از عزم رهبران نظامی برای اداره گسترده تر امور امنیتی با سربازان ارتش میانمار بجای نیروهای پلیس است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar