فارس/ سرتيپ «يحيي رسول» سخنگوي فرمانده کل نيروهاي مسلح عراق روز شنبه گفت که کشورش هيچ نيازي به نيروهاي خارجي چه آمريکايي و غير آمريکايي ندارد.

وي که در کنفرانس خبري صحبت مي‌کرد، افزود: «خطر داعش همچنان وجود دارد و بايد همگي با يکديگر متحد شويم. امنيت ملي عراق، ما فوق تمامي موضوعات بوده و کشورهاي همسايه بايد به حق حاکميت عراق احترام بگذارند».
سخنگوي فرماندهي کل نيروهاي مسلح عراق اضافه کرد: «هدف قرار دادن پايگاه‌ها و پادگان‌هاي نظامي عراق بر خلاف قانون بوده و هر کسي که خواستار خروج نيروهاي آمريکايي بوده، بايد از طريق گفت‌وگو اين کار را انجام دهد».
اين مقام نظامي عراق تاکيد کرد: «عراق نيازي به هيچگونه نيروي نظامي خارجي چه آمريکايي و چه غير آمريکايي نداشته و در حال حاضر بر روي جدول زماني خروج اين نيروها از عراق کار مي‌کنيم».
وي ادامه داد: «ماموريت ناتو در عراق، مستشازي و نه عملياتي است و هدف آن ساختن نيروهاي مسلح عراق براي حمايت از وطن است».
اين سخنان در حالي مطرح مي‌شود که ژنرال «کنت مک‌کنزي» فرمانده ستاد فرماندهي مرکزي ايالات متحده موسوم به «سنتکام» دو روز پيش گفت که آمريکا حضور خود در عراق را در چارچوب گفت‌وگوي راهبردي حفظ خواهد کرد.
وي طي جلسه کميته نيروهاي مسلح سنا گفت: ما پيش‌بيني نمي‌کنيم که در حال حاضر از عراق خارج شويم. ما به تازگي يک گفت‌وگوي استراتژيک را با عراق انجام داديم که قرار است يک چارچوب در اختيارمان قرار دهد و ما حضورمان را در بر اساس اين گفت‌وگو حفظ خواهيم کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar