مهر/ در پي ادامه دار شدن اعتراضات ضد دولتي دو هفته اي در کلمبيا و افزايش خواسته هاي معترضين از دولت، رئيس جمهور اين کشور نهايتا تسليم خواست معترضين شد.

به گزارش رويترز، سرانجام پس از گذشت نزديک به دو هفته از زمان آغاز اعتراضات ضد دولتي کلمبيا، «ايوان دوک» رئيس جمهور اين کشور امروز اعلام کرد که که مسائل مورد اعتراض جوانان معترض اين کشور در سطح گفتگوهاي ملي مورد رسيدگي قرار خواهند گرفت.
بر اساس اين گزارش، رئيس جمهور کلمبيا همچنين قرار است امروز با رهبران اعتراضات در «بوگوتا» پايتخت کلمبيا ديدار کند.
لازم به ذکر است معترضين از تاريخ ۲۸ آوريل در اعتراض به برنامه‌هاي مالياتي جديد دولت براي افزايش ماليات بر فروش به خيابان‌ها آمدند. با وجود ملغي شدن برنامه‌هاي مالياتي جديد اما معترضين دست از تظاهرات بر نداشته و خواستار تعيين حداقل دستمزد و ايجاد اصلاحات در نظام سلامت اين کشور شده‌اند که به گفته مخالفين، تنها باعث افزايش اختلاف طبقاتي و دسترسي طبقات بالاي جامعه به خدمات بهداشتي خواهد شد.
در همين راستا، ايوان دوک امروز طي سخناني گفت: ما مي‌دانيم که بايد در يک سري از طرح هاي ابداعي خود اولويت بندي داشته باشيم که اين موضوع زمينه ساز اميد و نويد بخش آينده (روشن) براي جوانان ما خواهد بود.
به گفته نهادهاي حقوق بشري، از زمان آغاز اعتراضات تا کنون، دستکم ۲۶ شهروند کلمبيا در درگيري با نيروهاي امنيتي اين کشور، جان خود را از دست داده‌اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar