مهر/ معاون وزارت خارجه روسیه در دیدار با سفیر رژیم صهیونیستی در مسکو، بر ضرورت پایان تنش ها در قدس اشغالی در اسرع وقت، تاکید کرد.

به گزارش ایتارتاس، «سرگئی ورشینین» معاون وزارت خارجه روسیه در دیدار با «الکساندر بن زوی» سفیر رژیم صهیونیستی در مسکو، از تشدید تنش ها در قدس اشغالی و نوارغزه ابراز نگرانی کرد.
طبق بیانیه وزارت خارجه روسیه، در این دیدار، طرفین درباره شرایط جاری در قدس اشغالی به ویژه پیرامون مسجدالاقصی و نوارغزه گفتگو کردند.
آنها همچنین درباره نتایج گفتگوهای انجام شده در جلسه شورای امنیت که روز دوشنبه پیرامون حوادث قدس برگزار شد؛ به گفنگو پرداختند.
به گفته این وزارتخانه، طرف روس ضمن ابراز نگرانی عمیق از تشدید تنش ها در فلسطین اشغالی، بر ضرورت پایان فوری خشونت ها و هرگونه اقدامی که به کاهش امنیت منجر شود؛ تاکید کرد.
در این دیدار، روسیه بر عزم خود مبنی بر تداوم حمایت ها از آغاز مذاکرات میان رژیم صهیونیستی و طرف فلسطینی ازجمله در چارچوب کمیته چهارجانبه صلح تاکید کرد.
گفته می شود که این دیدار به درخواست طرف اسرائیلی صورت گرفته است.
نظامیان صهیونیستی از روز جمعه، دور جدیدی از درگیری ها را با فلسطینی های ساکن قدس اشغالی و نوارغزه آغاز کرده اند.
وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که شمار شهدای حملات صهیونیستها به نوارغزه طی ۲ روز گذشته به ۳۵ نفر رسیده که در میان آنها ۱۲ کودک و ۳ زن به چشم می خورند. همچنین شمار مجروحان به ۲۳۳ نفر افزایش یافته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar