فارس/ يک روزنامه لبناني نوشت، مقاومت فلسطين به رژيم صهيونيستي هشدار داده در صورتي که تا پايان هفته به مطالبات عمل نکند دور جديد تنش در مرز نوار غزه با رژيم صهيونيستي آغاز مي‌شود.

در زماني که براي چهارمين روز متوالي ارسال بالن‌هاي آتش‌زا به سمت فلسطين اشغالي ادامه دارد و رژيم صهيونيستي تنها يک بار به آن پاسخ داده، تل‌آويو به ادامه فشار بر ميانجي مصري ادامه مي‌دهد و همزمان در حال بررسي پيشنهاد جديد واسطه مصري براي اجراي مرحله اول توافق تبادل اسراست.

پيشتر مصر تا عيد قربان از گروه‌هاي مقاومت براي رژيم صهيونيستي مهلت گرفته و وعده کرده بود تا عيد مطالبات آنان محقق خواهد شد. 

روزنامه «الاخبار» در گزارشي در همين باره نوشت، حماس اخيرا به مصري‌ها گفته که از وضعيت فعلي راضي نيست و هشدار داده به دليل اقدامات دشمن صهيونيستي، تلاش اين رژيم براي تحميل معادلات جديد بر نوار غزه و نيز تلاش براي ارتباط دادن دو پرونده اقتصادي و انساني به پرونده تبادل اسرا، وضعيت کم به کم به سمت تنش دوباره پيش‌ مي‌رود و در نهايت درگيري‌ها دوباره شکل مي‌گيرد.

در ادامه اين گزارش آمده، ارسال بالن‌هاي آتش‌زا به سمت شهرک‌هاي مجاور غزه و آتش‌سوزي در اين شهرک‌ها ادامه دارد و عليرغم آنکه رژيم صهيونيستي در ابتدا برخي پايگاه‌هاي مقاومت را هدف گرفت اما طي دو روز گذشته هيچ واکنشي نداشته است.

منابع آگاه به الاخبار گفتند، با ادامه اين تعامل رژيم صهيونيستي با غزه، ممکن است گروه‌هاي فلسطيني به سمت شليک راکت به سمت شهرک‌هاي صهيونيستي در آينده پيش بروند تا فشارها را به اين رژيم تشديد کنند. بنا به گفته همين منابع، گروه‌هاي فلسطيني به رژيم صهيونيستي تا پايان هفته جاري براي ورود کمک مالي قطر به غزه، بازگشايي معابر و نيز ورود مصالح براي بازسازي مهلت داده‌اند و اگر انجام نشود تنش‌ها در طول نوار مرزي غزه با فلسطين اشغالي افزايش خواهد داشت.

بر اساس اين گزارش، رژيم صهيونيستي مي‌گويد که کمک مالي قطر بايد از طريق برنامه جهاني غذا وارد غزه شود و به فقرا در غزه کارت خريد ارائه شود اما حماس اين پيشنهاد را رد کرده و اصرار دارد که اين اموال بايد نقدا به دست خانواده‌هاي فقرا برسد تا هر چه به جز غذا نياز دارند، تهيه کنند.

الاخبار درباره پيشنهاد جديد ميانجي مصري هم نوشت، قاهره پيشنهاد داده در مرحله اول «آبراهام منگستو»و «هشام السيد» آزاد شوند و اطلاعاتي درباره دو نظامي اسرائيلي «شاوول آرون» و «هدار گولدن» داده شود و در مقابل رژيم صهيونيستي صدها اسير فلسطيني از جمله زنان و کودکان را آزاد کند. حماس منتظر پاسخ تل‌آويو است تا نظر خود در اين باره را به اطلاع قاهره برساند.

اما منابع اطلاعاتي مصر به روزنامه «الاهرام» گفته‌اند رژيم صهيونيستي قبل از حل پرونده تبادل اسرا، حصول توافقاتي جديد در زمينه آتش‌بس با حماس را مي‌خواهد.

در همين رابطه، «اسماعيل هنيه» رئيس دفتر سياسي حماس چهارشنبه (ديروز) با «محمد بن عبدالرحمن آل ثاني» در دوحه ديدار کرد. به گزارش روسيا اليوم، هنيه و بن عبدالرحمن آل ثاني به بحث و گفت‌وگو درباره اوضاع فلسطين، به خصوص پس از تجاوز اخير رژيم صهيونيستي به غزه و همچنين اقدامات قطر در خصوص بازسازي غزه  و کمک مالي آن به مردم اين منطقه پرداختند و وزير قطري تاکيد کرد که کمک مالي قطر براي شروع بازسازي غزه به سرعت در حال افزايش است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar