فارس/ وزير دفاع قزاقستان از کشته شدن 4 شهروند اين کشور بر اثر انفجار انبار مهمات در يکي از واحدهاي نظامي خبر داد.

«نورلان ايرميکبايف» وزير دفاع قزاقستان در نشست مطبوعاتي از کشته، زخمي و مفقود شدن تعدادي از شهروندان اين کشور بر اثر انفجار در انبار مهمات واحد نظامي منطقه «ژمبيل» خبر داد.

وي با بيان اين که در حال حاضر به همه آسيب ديدگان کمک هاي پزشکي ارائه مي شود، گفت: متاسفانه در پي اين حادثه 4 نفر جان باختند و با چند نفر ديگر ارتباط برقرار نشده است.

وزير دفاع قزاقستان ضمن ابراز اميدواري از آنکه مفقودين زنده باشند، افزود: کارهاي جستجو در حال انجام است.

ايرميکبايف در مورد دلايل سر زدن اين حادثه گفت: براي آشکار کردن دلايل سر زدن اين حادثه گروه عملياتي – تحقيقاتي تشکيل شده که مشغول به کار هستند. 

وي در بخش ديگري خاطرنشان کرد که در ميان کشته شدگان افراد غير نظامي وجود ندارد.

گفتني است که تقريبا ساعت 19:00 شب گذشته در انبار مهمات مهندسي واحد نظامي مستقر در منطقه «بايزک» استان «ژامبيل» آتش سوزي رخ داد و سپس منجر به انفجار شد. 

بنابر اطلاعات موجود، تا ساعت 8صبح امروز در بيمارستان هاي منطقه 28 آسيب ديده بستري شده اند که وضعيت 6 تن از آنها وخيم اعلام شده است.

«برديبيک ساپاربايف» استاندار ژمبيل، «نورلان ايرميکبايف» وزير دفاع و «يوري يليين» وزير شرايط اضطراري اين کشور از محل حادثه بازديد کردند.

قبل از اين گزارش شده بود که آتش سوزي که در انبار مهمات مهندسي صورت گرفته است ميتواند ناشي از احتراق تروتيل ذخيره شده در آنجا باشد.

بنابر گزارش دفتر مطبوعاتي استاندار اين منطقه، تا ساعت 23.30 دقيقه شب گذشته 66 نفر در بيمارستان شماره 1 شهر تراز و بيمارستان هاي مرکزي منطقه «بايزک» بستري شده بودند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar