ايسنا/ دبيرکل سازمان ملل امروز جمعه تصريح کرد: لازم است در مورد تحريم‌هايي که عليه طالبان اعمال شده، استثناهايي در نظر گرفته شود. همچنين منافع استراتژيک مسکو و واشنگتن درمورد سوريه يکسان است.

آنتونيو گوترش، دبيرکل سازمان ملل در مصاحبه با خبرگزاري نووستي گفت: به منظور ايجاد شرايط لازم براي اطمينان از توزيع موثر کمک‌هاي بشردوستانه در ميان افغان‌ها، لازم است درباره تحريم‌هاي اعمال شده عليه طالبان استثناهايي در نظر گرفته شود.

وي افزود: من فکر مي‌کنم اين موضوع بايد بعدا در شوراي امنيت بررسي شود.

گوترش همچنين درمورد روابط بين آمريکا و روسيه پيرامون سوريه گفت: همانطور که مي‌دانيم گذشته پيچيده‌اي در تاريخ روابط آمريکا و روسيه در مورد سوريه وجود دارد اما به نظر من منافع استراتژيک ايالات متحده و روسيه در رابطه با سوريه يکسان است، بنابراين اميدوارم که گفتگوي موثرتر و همکاري قوي‌تري بين دو کشور وجود داشته باشد، به گونه‌اي که به ما اجازه دهد به سمت يک راه حل سياسي براي بحران سوريه حرکت کنيم.

دبيرکل سازمان ملل تصريح کرد: تصميم تمديد ارسال کمک‌هاي بشردوستانه به سوريه از گذرگاه مرزي "باب الهوا" که ماه ژوئيه در شوراي امنيت حاصل شد نتيجه مذاکرات ميان واشنگتن و مسکو بود.

گوترش گفت: خوشحال مي‌شوم اگر روسيه و ايالات متحده براساس ايده‌هايي که در مورد ارسال کمک‌هاي بشردوستانه از طريق خطوط ارتباطي و نيز براساس نيازي که به حمايت از ملت سوريه در زمينه‌هاي مختلف وجود دارد، به توافق برسند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar