باشگاه خبرنگاران/ صندوق حمايت از کودکان سازمان ملل متحد خواستار اختصاص فوري کمک‌هاي بشردوستانه به کودکان افغانستاني شد.

صندوق حمايت از کودکان سازمان ملل متحد (يونيسف) اعلام کرد: حدود ده ميليون کودک در افغانستان به کمک‌هاي فوري بشر دوستانه نياز دارند.

بر اين اساس، «سام مورت» مسئول روابط عمومي يونيسف در افغانستان گفت: عدم دسترسي به غذاي کافي و مناسب، کمبود دارو و آب آشاميدني بهداشتي از چالش‌هايي است که کودکان در اين کشور با آن‌ها روبرو هستند و کساني که مسئول اين اوضاع هستند بايد بهاي آن را بپردازند.

وي افزود: بسياري از کودکان در افغانستان حتي از واکسيناسيون عادي از جمله سرخک و فلج اطفال بازمانده اند.

روز‌گذشته نيز رييس کميسارياي عالي سازمان ملل متحد در امور پناهندگان پس از پايان سفرش به افغانستان وضعيت مردم اين کشور را نااميد کننده دانست و هشدار داد: در صورت سقوط اقتصاد افغانستان، جهان شاهد يک بحران انساني در اين کشور خواهد بود.

پيش از اين صندوق حمايت از کودکان سازمان ملل با انتشار بيانيه‌اي از آسيب پذيري ده ميليون کودک در افغانستان خبر داده و تاکيد کرده بود صرف‌نظر از اوضاع جاري سياسي و تغيير نظام در اين کشور ميليون‌ها کودک در افغانستان در وضعيت بدي به سر مي‌برند.

اين نهاد سازمان ملل در بيانيه خود هشدار داد تنها در سال جاري ميليون‌ها کودک در افغانستان از سوء تغذيه شديد رنج مي‌برند و در صورتي که کمک‌هاي پزشکي و درماني فوري به آن‌ها نرسد ممکن است جان خود را از دست بدهند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar