باشگاه خبرنگاران/ رجب طيب اردوغان، رئيس جمهور ترکيه طي سخنراني در نشست حزبش، از پيروزي در انتخابات آتي ترکيه خبر داد.

به نقل از روزنامه حريت، رجب طيب اردوغان، رئيس جمهور ترکيه وعده داده است که در انتخابات ۲۰۲۳ با اتحاد مردم برنده انتخابات شود. وي گفت: «به عنوان حزب عدالت و توسعه، ما با بازيابي اعتماد ملت مي‌خواهيم سفر خود را در راه خدمت به کشور ادامه دهيم».

اردوغان در سخنراني خود در استان مرسين ترکيه، از اعضاي حزب خواست در مبارزات انتخاباتي تلاش‌هاي بيشتري را انجام داده و راي دهندگان را در مورد برنامه‌هاي آينده حزب عدالت و توسعه مطلع کنند.

رئيس جمهور ترکيه اضافه کرد: «براي اين کار، ما بايد کار را به صورت برنامه ريزي شده و فعال آغاز کنيم و از جلسات بعدي بهترين استفاده را ببريم. ما بايد به طور دقيق ملت را از اصلاحاتي که حزب عدالت و توسعه در اقتصاد، دموکراسي، حقوق، صنايع دفاعي، امنيت و عدالت انجام داده است، آگاه کنيم. نه تنها دستاورد‌هاي گذشته خود بلکه چشم انداز‌هاي ۲۰۵۳ و ۲۰۷۱ را به ملت خود بگوييم».

اردوغان با تأکيد بر اين نکته که آن‌ها قاطعانه به مبارزه خود براي خدمت به کشور ادامه مي‌دهند، گفت: «در حالي که رهبران مخالف بين اتاق‌هاي خانه‌هاي خود سرگردان هستند، ما از شرق به غرب و از شمال به جنوب ترکيه سفر مي‌کنيم». او ادامه داد: «در حالي که مخالفان در مبارزه من و شما زمان را مي‌کشند، حزب عدالت و توسعه شبانه روز تلاش مي‌کند تا به اهداف کشور دست يابد».

رئيس جمهور ترکيه با اشاره به احزاب مخالف گفت: تهمت، تخريب، پيشگيري و محاصره در دستور کار آن‌ها قرار دارد. بازگشت به روز‌هاي تاريک قديمي وجود دارد. در دستور کار آن‌ها ايجاد ممنوعيت و حاشيه سازي وجود دارد؛ خاموشي مجدد اکثريت وجود دارد. در دستور کار آن‌ها تحقير ارزش‌هاي ملت و غصب دستاورد‌هاي دموکراتيک ملت ما است. در دستور کار آن‌ها فشار آوردن به کشور، کشاندن آن به هرج و مرج و قطبي سازي همراه با سياست نفرت وجود دارد.

اردوغان مدعي شد که اين احزاب به هيچ يک از وعده‌ها و تعهدات خود عمل نکرده اند. «آن‌ها مهارت اداره صحيح شهرداري‌ها را نيز ندارند، چه برسد به اداره کشور».

اردوغان اظهار داشت: آن‌ها نمي‌توانند هيچ کاري را به درستي انجام دهند. از جمع آوري زباله گرفته تا حمل و نقل شهري، از فرهنگ و هنر گرفته تا محيط زيست. ديگر آب در استان‌ها جاري نيست. ما با بي کفايتي‌اي روبرو هستيم که نمي‌تواند حتي اساسي‌ترين خدمات شهري را نيز انجام دهد.

اردوغان در پايان اشاره کرد: ۲۰ سال است که ما بدون هيچ گونه تبعيض و در نظر گرفتن ترجيحات سياسي به تمام ترکيه خدمت مي‌کنيم.

انتخابات رياست جمهوري ترکيه قرار است در سال ۲۰۲۳ همزمان با صدمين سالگرد تأسيس دولت معاصر ترکيه برگزار شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar