فارس/ سخنگوي وزارت امور خارجه آمريکا گفت که ايالات متحده به رويکرد ديپلماتيک پايبند است و از کره شمالي مي‌خواهد که وارد گفت‌وگو شود.

به نوشته خبرگزاري «يونهاپ» «جالينا پورتر» از سخنگويان وزارت امور خارجه آمريکا گفت که ايالات متحده به رويکرد ديپلماتيک پايبند است و از کره شمالي مي‌خواهد که وارد گفت‌وگو شود.
«ند پرايس»  سخنگوي وزارت خارجه آمريکا نيز پيشتر از اين کشور خواسته بود که پيونگ يانگ با آمريکا وارد گفت وگوي معنادار و اساسي شود.
اين در حالي است که آمريکا  قصد دارد موضوع موشک‌هاي کره شمالي را در کميته تحريم سازمان ملل مطرح مي‌کند نماينده آمريکا در سازمان ملل متحد گفته است که واشنگتن نگران آخرين آزمايش موشکي کره شمالي است و قرار است اين مسئله در کميته تحريم سازمان ملل مطرح شود.
«ليندا توماس گرينفيلد» نماينده آمريکا در سازمان ملل متحد گفت که واشنگتن نگران آخرين آزمايش موشکي است.
اين ديپلمات ارشد آمريکايي گفت، اعضاي اين گروه به زودي براي بحث در مورد گزينه‌ها عليه کره شمالي فراخوانده مي‌شوند، اما هنوز مشخص نيست که آيا اين امر منجر به اقدامات مهمي مي شود يا خير.
در مارس سال جاري، شوراي امنيت سازمان ملل متحد کميته تحريم ‌را گرد هم آورد تا درباره موشک‌هاي بالستيک کوتاه برد کره شمالي گفت‌وگوهايي انجام شود، اما هيچ اقدام اساسي صورت نگرفت.
در پي آزمايش موشکي در چهارشنبه گذشته، خبرگزاري کره شمالي با انتشار جزئياتي از اين آزمايش موشکي گزارش کرد که موشک‌هايي که کره شمالي روز چهارشنبه شليک کرد، آزمايشي از يک «سامانه موشکي جديد مستقر بر روي قطار» بود که به عنوان يک ضدحمله بالقوه در مقابل هرگونه نيرويي طراحي شده است که تهديدي براي کشور کره شمالي محسوب شود.
خبرگزاري رسمي کره شمالي در گزارشي، رفتار دوگانه آمريکا درخصوص اعتراض به آزمايش‌هاي موشکي پيونگ‌يانگ و دفاع از آزمايش موشکي کره جنوبي را محکوم کرد.خبرگزاري رسمي کره شمالي اعلام کرد: «اين رفتار، علت دقيق در پس توقف گفت‌وگوهاي آمريکا و جمهوري دموکراتيک خلق کره  است.»
خبرگزاري رسمي کره شمالي اعلام کرد، دورويي و رفتار دوگانه آمريکا در شبه‌جزيره کره، عامل توقف مذاکرات اتمي بين پيونگ‌يانگ و واشنگتن است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar