فارس/ صدها نفر از شهروندان نيويورک، روز شنبه در خيابان‌هاي اين شهر عليه سياست‌هاي اعمالي درخصوص واکسن کرونا تظاهرات کردند.

به نوشته خبرگزاري «اسپوتنيک»، اين معترضان با تجمع در ميدان «تايمز» نيويورک، فرياد «لعنت به جو بايدن» سر داده و سياست‌هاي دولت او را به هيتلر تشبيه کردند.
تصاوير منتشر شده از اين تظاهرات نشان مي‌دهد که شرکت‌کنندگان بدون رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي، پرچم‌هاي «نه به واکسن» را در دست گرفته‌اند.
شرکت‌کنندگان در اين تجمع اعتراضي لغو اجباري شدن واکسن کرونا براي کارمندان دولت و در دست داشتن تأييديه دريافت واکسن براي ورود به مکان‌هاي عمومي از جمله رستوران‌ها، باشگاه‌هاي ورزشي و سالن‌هاي سينما و تئاتر را خواستار شدند.
اين دستورالعمل‌ها در حالي از سوي «بيل دي‌بلاسيو» شهردار نيويورک صادر شده است که تاکنون بيش از سي درصد نيويورکي‌ها حتي يک دوز واکسن کرونا دريافت نکرده‌اند.
«آنتوني فائوچي» ويروس‌شناس برجسته آمريکايي و مشاور پزشکي کاخ سفيد اخيراً در مصاحبه با وبگاه خبري «آکسيوس» گفته است نرخ ابتلا به کرونا در ميان آمريکايي‌ها ده برابر رقم لازم براي پايان دادن به همه‌گيري ويروس کرونا است. او گفت که اين روند تا زمان واکسيناسيون تعداد بيشتري از افراد ادامه خواهد يافت.
روز گذشته (شنبه) «نيويورک تايمز» گزارش داد، گرچه موارد جديد ابتلا به ويروس کرونا و بستري شدن در بيمارستان‌هاي ايالات متحده علائمي از کاهش دارد، اين موارد همچنان در مقايسه با اوايل تابستان بسيار زيادتر است و در عين حال، شمار مرگ‌وميرهاي جديد روند افزايشي دارد.
بر اساس پايگاه داده روزنامه آمريکايي نيويورک تايمز، در حالي که نوع دلتا در جوامع غيرواکسينه جولان مي‌دهد، گزارش مرگ و مير جديد در آمريکا به طور متوسط ​​به بيش از ۱۹۰۰ نفر در روز رسيده که تقريباً ۳۰ درصد در دو هفته گذشته افزايش يافته است.
طبق اين گزارش، تاکنون تقريباً از هر ۵۰۰ آمريکايي يک نفر بر اثر اين بيماري جان خود را از دست داده است.
بر اساس نتايج نظرسنجي هفته گذشته خبرگزاري رويترز و موسسه «ايپسوس»،  ميزان رضايت آمريکايي‌ها از اقدامات دولت بايدن براي مقابله با ويروس کرونا براي اولين بار به زير ۵۰ درصد رسيده است و ۴۶ درصد نيز از نحوه پاسخ به شيوع ويروس کرونا در آمريکا ناراضي هستند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar