ايسنا/ حمدالله نعماني، شهردار موقت کابل روز يکشنبه به کارمندان زن پايتخت دستور داد در خانه بمانند.

به گزارش يورونيوز، نعماني گفت تنها زناني که مردان نمي‌توانند جاي آن‌ها را بگيرند مي‌توانند به سر کار بروند.
اين دستور تنها يک روز پس از آن صادر مي‌شود که دختران از رفتن به دبيرستان منع شدند و وزارت امور زنان افغانستان به وزارت امر به معروف و نهي از منکر تغيير نام داد.
نعماني گفت هنوز تصميمي قطعي درباره کارکنان زن شهرداري کابل گرفته نشده است. زنان خانه نشين شده، به گفته شهردار موقت کابل حقوق دوران بيکاري اجباري را دريافت خواهند کرد.
به گفته حمدالله نعماني، تنها کمتر از يک سوم کارکنان شهرداري پايتخت يعني حدود ۳ هزار نفر زن هستند.
حقوق زنان در افغانستان در حالي به‌سرعت محدود مي‌شود که طالبان بارها وعده داده بودند که از ۲۰ سال پيش تاکنون تغيير کرده‌اند و حکومت جديد آن‌ها بر افغانستان، مانند امارت اسلامي سال‌هاي ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۱ نخواهد بود.
فراتر از طالبان، زلماي خليل‌زاد، نماينده دولت ايالات متحده آمريکا هم پس از توافق دوحه ميان واشنگتن و طالبان، در مصاحبه با طلوع نيوز گفته بود آن‌ها ديگر طالبان ۲۰ سال پيش نيستند و به حقوق اساسي احترام مي‌گذارند.
روز يکشنبه گروهي از زنان در برابر ساختمان وزارت امور زنان پيشين که به وزارت امر به معروف و نهي از منکر تغيير نام داده است، تجمع و به تضييع حقوق زنان اعتراض کردند.
از زمان تسلط دوباره طالبان بر افغانستان تظاهرات متعددي از سوي جنبش زنان افغانستان در شهرهاي مختلف اين کشور و به منظور پاسداشت حقوق کسب شده براي زنان در دو دهه گذشته برگزار شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar