تسنیم/ وزیر خارجه عربستان سعودی گفت که این کشور با دولت جدید طالبان ارتباط ندارد و تاکید کرد که ریاض هنوز برای برسمیت شناختن آن‌ها منتظر می‌ماند.

«فیصل بن فرحان آل سعود» وزیر خارجه عربستان درباره تحولات افغانستان به یک رسانه هندی گفت که بازگشت و احیای القاعده و داعش در افغانستان یک «نگرانی واقعی» است.

فیصل بن فرحان به «ایندیا تودی» گفت: تروریسم فراملی یک نگرانی است. در حال حاضر طالبان متعهد شده که از خاک افغانستان برای تروریسم استفاده نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه عربستان سعودی هیچ ارتباطی با دولت طالبان ندارد، افزود که ریاض پیش از برسمیت شناختن آن‌ها «منتظر مانده و نظاره‌گر (تحولات افغانستان) خواهد بود».

وزیر خارجه عربستان با اشاره به دیدارش با همتای هندی خویش گفت: ما خواستار دولت فراگیر و تضمین صلح و ثبات در افغانستان هستیم.

فیصل درباره مسئله کشمیر نیز آن را «مسئله دوجانبه بین هند و پاکستان» خواند و تاکید کرد «آن‌ها باید با گفت‌وگو مشکلاتشان را حل کنند».

«فیصل بن طلق البقمی» سفیر عربستان سعودی در کابل مردادماه سال جاری طالبان را به همکاری با گروه‌های تروریستی متهم کرده بود.

وی در دیدار با «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان گفته بود که ما از طالبان می‌خواهیم که روابطش را با گروه‌های تروریستی قطع کنند و به صلح و گفت‌وگو رو آورد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar